Vedúci Zvolen v šlágri kola zdolal Košičanov až po nájazdoch

Andrej Podkonický pred brankárom HylákomAndrej Podkonický pred brankárom Hylákom Zdroj: SITA

ZVOLEN - Súboj popredných mužstiev tabuľky priniesol bojovný hokej. Domáci sa dostali do vedenia už vo štvrtej minúte, keď Podkonický zužitkoval prihrávku Puliša a poslal puk do siete.

O 38 sekúnd hostia vyrovnali, keď sa strelecky spoza kruhu presadil Jokeľ. Vzápätí Jenčík nepremenil vyloženú šancu. Na druhej strane Peter Zuzin neprekonal brankára Hyaláka ani na dvakrát.

Druhá tretina bola v réžii hostí. Hneď v úvode mal gól na hokejke Cebák, ale Šimko jeho strelu vystihol. Ani Ďaloga a Milan Jurík šance nevyužili, Lukáš Jurík nepretlačil puk zblízka do bránky. Hostia sa dostali do vedenia v 25. minúte, keď Jenčík skóroval z ťažkého uhla. O dve minúty Brabenec stratil puk, ten získal Novotný, ktorý obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a po sólovom útoku bekhendom pridal tretí gól Košíc. V 36. minúte útok Slováka s Jenčíkom nevyšiel k spokojnosti hostí, lebo Jenčík nastrelil len domáceho brankára Šimka.

Do poslednej tretiny nastúpili domáci ako vymenení. Hneď v úvode Chovanovu strelu tečoval medzi nohy brankára Hyláka Podkonický, ten mohol skórovať aj v 48. minúte, ale svoju šancu nevyužil. Zvolen vyrovnal v presilovke, strelu Muchu tečoval z bránkovej čiary Škvaridlo. Záver zápasu bol dramatický, Jenčík ani Jurík už skóre nezmenili. V predĺžení gól nepadol, o víťazovi rozhodol v samostatných nájazdoch kapitán Zvolena Lukáš Jurík.

HKM Zvolen - HC Košice 4:3 pp a sn (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 4., 42. Podkonický, 52. Škvaridlo, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Lukáš Jurík - 5. Jokeľ, 25. Jenčík, 27. Novotný. Rozhodovali: J. Konc - Bednár, Gavalier, vylúčení: 3:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2552 divákov

Zvolen: M. Šimko - P. Hraško, Juraško, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, M. Výborný - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga

Košice: Hylák - Šeda, Cebák, Štrbák, Kolba, Macejko, Michal Novák - P. Svitana, Pašek, Marcel Haščák - R. Jenčík, Marek Slovák, Š. Novotný - Matis, T. Marcinko, Jokeľ - Boltun, Matúš Chovan, Hinďoš

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Bol to zápas plný paradoxov. Začali sme dobre, ale ako v Skalici sme si dali vlastný gól. Nevyužili sme presilovku päť na tri. V druhej tretine bol jednoznačne lepší súper. V poslednej tretine sme hrali vabank, podarilo sa nám dostať súpera pod tlak, až sme vyrovnali. Mužstvo ukázalo charakter, kiksovala obrana v rozohrávke dopredu, čo súper využíval. Posledná tretina bola prejavom sily mužstva."

Milan Staš, tréner Košíc: "Na prvý gól sme rýchlo odpovedali. Vytvorili sme si pár dobrých príležitostí. Druhá tretina bola podľa našich predstáv, v tretej sme sa zamerali na našu obranu. Žiaľ, v poslednej súper strelil kontaktný gól a nakoniec vyrovnal. V rozstrle sme nedali ani gól, ale pri hre päť na päť sme boli lepším mužstvom. Pochovali nás naše oslabenia."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv