Zvolen rozhodol o triumfe na ľade Žiliny až v nájazdoch

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ŽILINA - Už v 29. sekunde dostal Podkonický štvorminútový trest, ale Žilinčania si počas dlhej početnej výhody výraznejší tlak nevypracovali. V polovici tretiny sa po Chovanovej prihrávke nepresadil Škvaridlo, na opačnej strane zakončil Kokavec len do Šimka.

V ďalšom priebehu sa hral hokej bez väčšieho vzruchu. Spytovať svedomie si mohol akurát Brabenec, ktorý mal v 15. minúte pred sebou po presnej kolmici Podkonického odkrytú bránu, Žigárdy sa však dokázal premiestniť a puk betónom vyraziť.

Začiatok prostrednej časti patril hosťom. Martin Ďaloga v samostatnom úniku prestrelil, ďalší pokus Brabenca do odkrytej brány zastavil ležiaci Žigárdy hokejkou. V polovici zápasu Richard Huna nemieril spomedzi kruhov presne, v následnej presilovej hre strelu Krajčiho vyrazil Šimko a na dorážanie číhajúci Drevenák puk netrafil. V 37. minúte zazmätkoval pri rozohrávke Žigárdy, prihral presne na hokejku Petra Zuzina, ale ten ponúknutú možnosť trestuhodne zahodil.

Bezgólový stav sa menil hneď v úvode tretieho dejstva, keď Juraškov nahodený puk od modrej čiary skončil za chrbtom prekvapeného Žigárdyho. O chvíľu dvíhali hostia ruky nad hlavu opäť, ale rozhodca po konzultácii s videorozhodcom usúdil, že puk neprešiel za bránkovú čiaru. Po tomto momente nasledovali súboje žilinských útočníkov s výborne chytajúcim Šimkom. Tlak domácich vyústil v 53. minúte, keď gólman Zvolena neudržal puk po strele Ďuriša a Tomáš Sýkora vyrovnal. V poslednej minúte hrali hostia v početnej výhode o dvoch hráčov, ale Žilinčania sa v trojici ubránili a doviedli duel do predĺženia.

Zvolen nevyužil ani zvyšok svojej presilovej hry, namiesto toho mohli rozhodnúť domáci. V 63. minúte unikol Róbert Huna, Šimko však jeho strelu vyrazil. Rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy. V nich rozhodol o víťazstve lídra tabuľky v siedmej sérii Lukáš Jurík.

MsHK DOXXbet Žilina - HKm Zvolen 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 53. T. Sýkora (O. Ďuriš) - 42. Juraško (Brabenec, P. Zuzin), rozhodujúci sam. nájazd premenil L. Jurík
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Rovenský, Tornay, 1323 divákov

Žilina: Žigárdy - Harant, D. Devečka, I. Rúfus, Brcko, J. Dlouhý, Leško, Drábek, T. Staňo - Richard Huna, Róbert Huna, T. Varga - Drevenák, V. Škoda, R. Krajči - M. Kokavec, T. Troliga, Valášek - K. Jass, O. Ďuriš, T. Sýkora

Zvolen: M. Šimko - Pichnarčík, Juraško, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, M. Výborný, od 14. bez L. Pokoviča, od 21. M. Šiška - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Puliš, M. Jurík, Čanky - Síkela, Ľ. Zuzin, Martin Ďaloga, od 36. bez Podkonického

Slavomír Chlebec (tréner Žiliny): "Pred zápasom sme hovorili hráčom, že proti takému kvalitnému súperovi, akým je Zvolen, musíme hrať disciplinovane a bez chýb. Najmä v druhej tretine sme mali pri početnej prevahe príležitosti na vsietenie gólu, ale nevyužili sme ich. Na konci tretej časti hráči zabrali pri nepriaznivom stave a zápas sme aj v predĺžení ustáli. V samostatných nájazdoch sa vystriedalo dosť hráčov, vyhral síce Zvolen, ale mohli sme vyhrať i my. Bod s takým súperom je však dobrý. Som rád, že sa nám v troch domácich stretnutiach v tomto týždni podarilo získať sedem bodov a verím, že mužstvo zostane pohromade."

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Žilina v posledných dvoch zápasoch dosiahla po výmene trénera dobré výsledky. Domáci hrali od úvodných minút agresívne, my sme mali veľa vylúčených, čo nás stálo dosť síl. V priebehu zápasu sme stratili dvoch hráčov Pokoviča a Podkonického. V záverečnej tretine sme z minima využili maximum, ale žiaľ náskok sme neudržali. Pri veľmi zaujímavých samostatných nájazdoch sme dali víťazný gól a odvážame si dva body."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv