Vodné športy

Eliška Mintálová
Mirgorodský, Mintálová, Luknárová a Halčin s výhrami: Na Liptove padne definitíva

BRATISLAVA - Eliška Mintálová zopakovala víťazstvo v ženskom kajaku na druhých nominačných pretekoch vodných slalomárov na divokej vode v Čunove.

Dvojnásobná bronzová medailistka z
Tá najkrajšia bodka za šampionátom: Slovenská výprava sa na ME dočkala ďalšej medaily

FUNCHAL - Slovenská reprezentantka v paraplávaní Tatiana Blattnerová získala striebornú medailu na ME. Na portugalskom ostrove Madeira obsadila druhú priečku...

Samuel Baláž
Slovenskému reprezentantovi ide karta: Baláž opäť nenašiel premožiteľa, vo finále zdolal krajana

BRATISLAVA - Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Samuel Baláž po sobotňajšom víťazstve v K1 na 500 m na prvých kvalifikačných pretekoch na...

FotoVideo Na snímke kanoisti Csaba
Video Olympijské hry
VIDEO Naposledy mu to pretieklo pomedzi prsty: Sympatický Slovák krok od splnenia svojho sna

BRATISLAVA - Už pred tromi rokmi bol blízko k splneniu olympijského sna. Slovenský rýchlostný kanoista Csaba Zalka však neuspel v internom rozstrele a...

Slovenská kajakárka Eliška Mintálová
Favoriti nedali súperom nárok: Prvé nominačné preteky vyhrali Beňuš a Mintálová

BRATISLAVA - Prvé nominačné preteky vodných slalomárov vyhral v kategórii C1 Matej Beňuš, v pretekoch ženského kajaku bola najrýchlejšia Eliška Mintálová.

Video Vodné športy
VIDEO Po skvelom výkone vybojovali ešte jednu šancu: Slovenská dvojica chytila úžasný štart

BRATISLAVA - ZEMNÍK - Slovenský dvojkajak v zložení Csaba Zalka, Adam Botek sa 8.-9. mája predstaví na dodatkovej OH kvalifikácii v Szegede. V sobotu triumfoval...

Karina Petrikovičová
Pre Slovensko vybojovala cenný kov: Petrikovičová získala bronz na 100 metrov prsia

FUNCHAL - Slovenská reprezentantka v paraplávaní Karina Petrikovičová získala na ME na portugalskom ostrove Madeira bronzovú medailu na 100 m prsia. Zrakovo...

Ilustračné foto
Dopingový prípad čínskych plavcov: WADA sa rozhodla konať!

MIAMI - Svetová antidopingová agentúra (WADA) požiadala, aby dopingový prípad čínskych plavcov posúdil nezávislý prokurátor. Jej predstavitelia vyšlú do...

Slovák Robert Kubín, Holanďan
Olympijské hry
Slovensku po dlhých 16 rokoch vybojoval miestenku na OH: Zvládol to bravúrne!

HYERES - Slovenský reprezentant v jachtingu Robert Kubín získal miestenku na olympijské hry v Paríži vo windsurfingovej triede iQFOiL. Vybojoval si ju...

Vavřinec Hradilek
Vodný slalom príde o veľké meno: Česká ikona ukončila kariéru, problémová ruka povedala dosť

PRAHA - Strieborný olympijský medailista vo vodnom slalome z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek ukončil profesionálnu kariéru.

Slovenská vlajka - ilustračné
Rodisko Cristiana Ronalda svedkom veľkej šou: Nový svetový rekord, Slovenka tesne pod pódiom

FUNCHAL - Slovenská reprezentantka Tatiana Blattnerová skončila na ME v paraplávaní na portugalskom ostrove Madeira tesne pod pódiom.

Nechali ich podvodom vyhrať
Doping v športe
Nechali ich podvodom vyhrať olympijské zlato? Kritika je jasne politicky motivovaná!

MONTREAL - Svetová antidopingová agentúra (WADA) odmietla kritiku za to, že v roku 2021 nechala pretekať na olympijských hrách v Tokiu 23 čínskych plavcov,...

Plávanie - ilustračné foto
Doping plavcov pred olympiádou? Čína označila správy za falošné, WADA dala jasnú odpoveď

PEKING - Čína označila správy o pozitívnych dopingových testoch 23 plavcov pred OH 2020 za falošné. Všetci napokon mohli štartovať v Tokiu.

FotoVideo Michal Martikán absolvoval náročnú
VIDEO Päť olympijských medailí a honor legendy Slovenska: Martikán sa nechystá skončiť

BRATISLAVA - Dvojnásobný olympijský víťaz vo vodnom slalome Michal Martikán pokračuje v aktívnej kariére napriek tomu, že v máji oslávi 45 rokov.

Video Na snímke slovenský reprezentant
VIDEO Olympijská cesta sa komplikuje, on je pokojný: Slovenské želiezko v ohni čakajú náročné mesiace

BRATISLAVA - Do letných olympijských hier v Paríži ostáva už len niekoľko mesiacov a momentálne prebiehajú na rôznych športoviskách zápolenia o posledné...

Slovenské akvabely Lea Anna
Skvelý výsledok slovenských akvabel: Z Pekingu si odnášajú pódiové umestnenie

PEKING - Slovenské synchronizované plavkyne Chiara Dikyová a Lea Krajčovičová obsadili 3. miesto v súťaži technických párov na podujatí Svetového pohára...

Joseph Schooling
V súboji s Phelpsom sa mu podaril husársky kúsok: Všetko má svoj koniec, nič neľutujem

SINGAPUR - Plavec Joseph Schooling, ktorý na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro slávne porazil Michaela Phelpsa v pretekoch na 100 metrov motýlik,...

Lanovka nad Temžou
Znečistená Temža im to opäť komplikuje: Veslári Oxfordu sa pred pretekmi možno nakazili baktériou E.coli

LONDÝN - Traja veslári Oxfordu pred tradičnými pretekmi univerzitných osemveslíc mali zdravotné problémy, ktoré mohla spôsobiť baktéria E. coli. Zatiaľ...

Naši susedia oplakávajú smrť
Naši susedia oplakávajú smrť dvojnásobného olympijského medailistu: Veľká strata pre český šport

PRAHA - V 80 rokoch zomrel bývalý úspešný veslár Pavel Svojanovský. S mladším bratom Oldřichom získal na dvojke s kormidelníkom striebro a bronz na olympijských...

Slovenský reprezentant vo vodnom
Komplikácia pred Parížom: Obhajca striebra z Tokia nútene vynechal sústredenie na olympijskej vode

BRATISLAVA - Zranenie svalu na ľavom ramene vyradilo slovenského vodného slalomára Jakuba Grigara z prípravy na tri až štyri týždne. Vynechal preto aj...