Zvolen napriek trojgólovému vedeniu v Piešťanoch vyhral až po nájazdoch

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hkmzvolen.tipsportextraliga.sk

PIEŠŤANY - Prvá tretina sa začala opatrne. Optickú prevahu mali hráči Zvolena, ale ich strely boli nepresné. Prvá šanca domácich prišla až v 10. minúte, keď sa po Šimkovej zlej rozohrávke dostal k puku Jakub Ručkay, ale zo stopercentnej pozície nevedel skórovať.

To sa domácim nepodarilo ani v presilovke o dvoch hráčov, ktorú zahrali veľmi zle a na konci 1. tretiny za to pykali. Kolník stratil pri mantineli puk a pre Chovana už nebol problém dostať ho do odkrytej Tomekovej brány.

Na dvojgólový rozdiel zvýšil v 22. minúte Brabenec, ktorý v presilovke tečoval Chovanovu strelu. Tretí gól Zvolenčanov pridal opäť Chovan, keď si ho domáci nepostrážili pri vlastnej presilovke a s Piešťancami to vyzeralo veľmi zle. Zvolenčania však potom nepochopiteľne začali kopiť chyby a z nich vyplynuli aj fauly. V 32. minúte v presilovke o dvoch hráčov Chylo dostal domácich späť do hry. Na 2:3 znížil Henrich Ručkay, ktorý využil zaváhanie hosťujúcej obrany a domáci tlačili ďalej. V 39. minúte sa vo veľkých šanciach ocitli Šišovský aj Mišura, ale zvolenského brankára Šimka sa im prekonať nepodarilo.

Domáci pokračovali v aktivite aj 3. tretine a už v 42. minúte po skrumáži pred zvolenskou bránou vyrovnal Kolník. O pár sekúnd mohol skóre na domácej strane otočiť Henrich Ručkay, ale v samostatnom nájazde netrafil bránu hostí. Gól nedal ani Melichárek, jeho strela opečiatkovala iba žrď a v 50. minúte sa nepresadil na druhý raz ani Henrich Ručkay. To si však neskôr vynahradil, keď Nemec zatiahol puk do útočného pásma a zadovkou našiel strelca, ktorý do prázdnej brány otočil skóre. Domáca eufória však trvala iba niekoľko sekúnd a zabudnutý Ďaloga bez problémov tečoval Výborného strelu pod brvno.

V predĺžení mohol rozhodnúť Milan Jurík, ale vo svojom samostatnom nájazde na bránu domácich neuspel. Duel sa tak rozhodoval v samostatných nájazdoch, v ktorých boli úspešní iba strelci hostí, ktorí si tak domov odvážajú 2 body.

ŠHK 37 Piešťany - HKm Zvolen 4:5 po sam. nájazdoch (0:1, 2:2, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 32. Chylo (Haring, Peško), 36. H. Ručkay (A. Kolník), 42. A. Kolník (H. Ručkay), 57. H. Ručkay (V. Nemec, J. Ručkay) - 20. Michal Chovan (L. Jurík, Škvaridlo), 22. Brabenec (Michal Chovan, Juraško), 30. Michal Chovan (Juraško), 58. Martin Ďaloga (M. Výborný, Puliš), rozhodujúci sam. nájazd Brabenec
Vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Holienka, Valach, 2228 divákov

Piešťany: Tomek - V. Urban, Drgoň, R. Filip, Škadra, Cuník, A. Kolník, Bučka, A. Hruška - Šišovský, V. Nemec, T. Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - S. Saliji, Mertel, Stupka - Chylo, Peško, Haring

Zvolen: M. Šimko - Pichnarčík, Juraško, Novajovský, J. Mucha, M. Šiška, M. Výborný, Z. Tóth, P. Fekiač - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga - Méry, Ľ. Zuzin, Čanky

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: "Dnes sme chceli bodovať naplno. Začiatok zápasu bol vyrovnaný, ale nakoniec sme po zbytočných chybách inkasovali tri góly. Pomohla nám presilovka o dvoch hráčov, v ktorej sme sa dokázali presadiť. Dostali sme sa do laufu a nakoniec sme mohli aj vyhrať, ale po hrubej chybe v závere stretnutia sme zbytočne inkasovali a v samostatných nájazdoch sme stratili dva body."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Viedli sme 3:0 a začali sme hrať benevolentne. Nakopli sme súpera našimi oslabeniami, začali sme robiť chyby a dostávali sme sa pod tlak. To sa nám nakoniec aj vypomstilo a dostali sme štvrtý gól. Ale po chybe súpera sa nám podarilo vyrovnať a v samostatných nájazdoch sme boli úspešnejší. Sme spokojní,že domov odchádzame s výhrou."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv