VIDEO Slov-matic siahal po remíze s obhajcom trofeje

Zostava Slov-maticu pred zápasom s MontesilvanomZostava Slov-maticu pred zápasom s Montesilvanom Zdroj: slov-matic-fofo.sk

PADOVA - Úradujúci slovenský šampión vo futsale Slov-matic FOFO Bratislava po prehre s Marcou nestačil v D-skupine elitného kola UEFA Futsal Cupu ani na druhého talianskeho zástupcu. V padovskej hale podľahli zverenci trénera Jána Janíka obhajcovi trofeje ASD Cittá di Montesilvano 1:2 a prišli aj o teoretickú šancu postúpiť. Od bodového zisku pritom delilo "oranjes" len 12 sekúnd, keď Cuzzolino v hektickom závere prekonal Petra Brndiara.

Slov-matic si po dni voľna v nedeľu o 16.15 h zmeria sily s ukrajinským Uraganom Ivano-Frankovsk a pôjde mu už iba o 3. miesto. Zo štyroch skupín elitného kola si postup na záverečný turnaj Final Four zaistia len ich víťazi.

Slov-matic FOFO Bratislava - ASD Cittá di Montesilvano 1:2 (0:0)
Góly: 35. Fehérvári - 22. Da Silva, 40. Cuzzolino. Rozhodovali: Cetin (Tur.) a Lemal (Belg.), ŽK: Rafaj, Brndiar, Frič, Rejžek (všetci Slov-matic)
zostava Slov-maticu: Brndiar - Fehérvári, Kozár, Mikita, Rejžek - Frič, Sláma, Rafaj, Bartošek (Gašparovič, Haľko, Bagin)

Tréner Slov-maticu vzhľadom na zranenie Brunovského a návrat Friča po treste celkom prirodzene pomenil zostavu oproti prvému duelu s Marcou Futsal. Proti druhému talianskemu účastníkovi D-skupiny ešte nebol k dispozícii nedoliečený Várady, iba na lavičke sedel kanonier Haľko a do brány vyrukovalo Fofo s Brndiarom. Gašparovičov "zástupca" vo 4. minúte zneškodnil pokus Cuzzolina, ale zahanbiť sa v ofenzívnych výpadoch nedali ani hráči Slov-maticu. Sláma netrafil priestor žrdí a Rafajovu štipľavú strelu kryl Mammarella. Hru kúskovali fauly oboch tímov a hoci prevaha bola na strane Talianov, Slov-matic ustál prvý polčas bez ujmy. Nie dlho však svietilo na tabuli bezgólové skóre, keď sa po 98. sekundách hry v druhom dejstve presadil Da Silva - 0:1. Brndiar bol pod paľbou, ale famóznymi zákrokmi držal svoj tím nad vodou. Slov-matic vycítil, že súper nie je úplne vo svojej koži a v 35. minúte Fehérvári vyrovnal. V závere srdnato bojujúci Bratislavčania neustáli enormný tlak súpera a 12 sekúnd pred koncom Cuzzolino rozhodol o triumfe Montesilvana, ktoré vďaka jeho víťaznému gólu zostalo v hre o postup.

Uragan Ivano-Frankovsk - Marca Futsal 2:4 (1:3)

Tabuľka:
1. Marca Futsal 2 2 0 0 7:3 6
2. Montesilvano 2 1 1 0 3:2 4
3. Ivano-Frankovsk 2 0 1 1 3:5 1
4. Slov-matic 2 0 0 2 2:5 0

Ján Janík, tréner Slov-maticu: "Súper na nás od začiatku vybehol a úvodných osem minút bolo ťažkých, mali sme problém kombinovať a dostať sa do zápasu. Potom sme však začali hroziť aj my, ale gól v prvom polčase nepadol. Dostali sme rýchly gól po zmene strán, ale nevadí, lebo Fehérvári na neho dokázal odpovedať. Montesilvano potrebovalo vyhrať a dve minúty pred koncom začalo hrať power play, ktorú chladnokrvne využilo 12 sekúnd pred koncom, čo nás samozrejme veľmi mrzí. Na druhej strane sme odohrali s obhajcom titulu vyrovnanú partiu a mužstvu ukázalo, že z roka na rok rastie. Je to jeho najlepší výkon v elite round, lebo vlani sme síce porazili Pniewy, ale tie bez urážky nedosahujú kvalitu troch súperovm ktorí sú tu v Padove."

Martin Grendár, prezident Slov-maticu FOFO: "Keby Rejžek trafil do prázdnej na 2:1, boli by sme vysmiaty. V závere sme ale urobili osudovú chybu, ktorú súper bohužial využil. Mali sme nadosah ruky historický úspech klubu, ba dokonca celého slovenského futsalu. Pochopiteľne sme vcelku bojovali a držali zástavu futsalu na Slovensku vysoko, víťaz Ligy majstrov sa triasol o výsledok do posledných sekúnd. Potvrdili sme včerajší dobrý výsledok, ale dnešný deň už možno nezopakujeme do smrti. Mohli sme dnes vyradiť topfavorita a dobyť historický úspech. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo."

• Zdroj: TASR, SITA, youtube