Slov-matic prehral aj s Uraganom, v Elite round bez bodu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: internet

PADOVA - Úradujúci slovenský futsalový majster Slov-matic FOFO Bratislava sa po dvoch prehrách v D-skupine elitného kola UEFA Futsal Cupu ani do tretice nedočkal vytúženého bodového zisku, keď vo svojom záverečnom vystúpení podľahol ukrajinskému tímu Uragan Ivano-Frankovsk 3:4.

Väčšinu hráčov Slov-maticu čakajú v polovici decembra (15.-18.) reprezentačné povinnosti. Slováci sa predstavia na turnaji kvalifikácie MS v portugalskej Coimbre, kde okrem domácich budú ich súpermi Francúzsko a Litva.

Ukrajinsko-slovenská konfrontácia mala rozhodnúť o umiestnení jej aktérov na 3., resp. poslednej štvrtej pozícii v padovskej skupine, pričom "fofáci" potrebovali na preskočenie súpera bodovať naplno. Po dvoch fyzicky náročných zápasoch s talianskymi mužstvami bolo kľúčovým faktorov, kto v sebe nazbieral viac síl. Ukrajinci v úvode spustili strelecký uragán, ale nedali si pozor na zadné dvierka a Rejžek trestal - 0:1. Inkasovaný gól však na nich zapôsobil ako na roj včiel, ktorým maškrtný medveď rozbil úľ. Výsledkom "budíčka" ukrajinského majstra bola neutíchajúca kanonáda na Gašparoviča. Brankár Slov-maticu sa musel poriadne obracať, beztak však dvom gólom vo zvyšku prvého polčasu zabrániť nedokázal a to mu ešte jeho spoluhráči mohli bozkávať rukavice za ďalšie zlikvidované tutovky. Šanca na obrat skóre žila aj po góle Kordobu na 3:1, pretože v 31. minúte Bartošek opäť zariadil kontaktný rozdiel - 3:2. Simka však o 92 sekúnd znova poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Gólové preteky pokračovali - Sláma onedlho znížil na 3:4 a mohol aj vyrovnať, jeho strela v 35. minúte však presvišťala vedľa brány. Záverečná sympatická snaha o vyrovnanie však ovocie nepriniesla a Ivano-Frankovsk si tesné víťazstvo udržal.

Uragan Ivano-Frankovsk - Slov-matic FOFO Bratislava 4:3 (2:1)
Góly: 13., 33. Simka, 17. Šoturma, 25. Kordoba - 5. Rejžek, 31. Bartošek, 34. Sláma. Rozhodovali: Kovács (Maď.) a Cetin (Tur.), ŽK: Haľko, Bartošek, Kozár (všetci Slov-matic)

Slov-matic: Gašparovič - Fehérvári, Rafaj, Mikita, Haľko - Frič, Sláma, Rejžek, Bartošek (Brndiar, Kozár, Bagin)

Ján Janík, tréner Slov-maticu: "Naša taktika bola dostať sa do vedenia, čo sa nám podarilo, ale súper zahral v druhej desaťminútovke úvodného dejstva naozaj výborne a otočil skóre. Za stavu 1:3 i 2:4 sme sa dokázali dotiahnuť na rozdiel gólu a zostávalo nám dosť času na vyrovnanie. V záverečných ôsmich minútach sme vystupňovali tempo, súpera sme prakticky k ničomu nepustili a donútili ho hrať na brejky. Mali sme dve-tri vyložené šance, najväčšiu nepremenil 9 sekúnd pred koncom Mikita. Hrali sme power play, na 'šestke' sa dostala lopta k nášmu kapitánovi, tá mu však skočila a nedal do prázdnej brány. Škoda, naozaj sme dnes mohli získať bod, lebo to bol remízový zápas, ale nič sa nedá robiť. Herne sme ani v jednom z troch zápasov za súpermi nezaostávali. Viac sme síce bránili, ale práve defenzíva bola silnou stránkou nášho mužstva. Proti Montesilvanu aj dnes s Ivano-Frankovskom sme mohli bodovať, ale ukázalo sa, že sme boli málo efektívni. Myslím si, že sme nesklamali a sme bohatší o ďalšie skúsenosti. Som presvedčený, že ak získame majstrovský titul, tak sa nám to o rok vráti."