Vydarený deň mladých hokejistov: Slovenská osemnástka porazila Nemcov, šestnástka Švajčiarov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: internet

ZUCHWIL - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov zvíťazila v sobotnom stretnutí na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile nad vrstovníkmi z Nemecka 2:0. Skóre duelu otvoril v 11. min Jozef Klenko, gólovú poistku pridal v 45. min krídelník prvého útoku Matej Paločko. Brankár Adam Húska kryl všetkých dvadsať striel súpera.

Zverenci trénera Martina Hrnčára, ktorý pod Alpami zaskakuje za Antona Bartánusa, nastúpia v pondelok 30. decembra od 14.30 h proti domácemu výberu.

Reprezentácia do 16 rokov úspešne vstúpila do turnaja štyroch krajín vo švajčiarskom Wetzikone. Zverenci trénera Tomáša Kochana zvíťazili v sobotnom stretnutí nad domácimi rovesníkmi 2:1 po predĺžení. Skóre duelu otvoril až v 53. min Švajčiar Weder, 149 sekúnd pred naplnením riadneho hracieho času vyrovnal Samuel Solenský. Miloš Roman potom dosiahol víťazný gól už v 47. sekunde predĺženia.

V nedeľu nastúpia mladí Slováci proti Nemcom (15.00).

Nemecko "18" - Slovensko "18" 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 11. Klenko (Maier, Kundrát), 45. Matej Paločko (J. Milý, Sukeľ)

Švajčiarsko "16" - Slovensko "16" 1:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 53. Weder (Stadler) - 58. Solenský (Vašaš), 61. M. Roman (Solenský, Rudý)