Famózny večer v Pardubiciach: Slováci ovládli zápas šiestimi bodmi

Marek ĎalogaMarek Ďaloga Zdroj: SITA

PRAHA – V sobotňajšom zápase 33. kola najvyššej českej hokejovej ligy prehrala Slavia Praha na domácom ľade so Zlínom 1:2. Hostia otočili duel vo svoj prospech počas záverečných desiatich minút.

Líder tabuľky Sparta Praha prehral v Kladne 4:5 po predĺžení. Tím z hlavného mesta si vynútil predĺženie po štyroch presných zásahoch v tretej tretine, no napokon kapituloval.

Slavia Praha – Zlín 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Góly: 7. Žejdl – 51. Balaštík, 56. Köhler

Karlove Vary – Liberec 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Góly: 29. Bičánek, 40. Balán, 54. Vlach (KYTNÁR), 59. KYTNÁR – 4. Bulíř, 23. Valský, 56. BARTEK (BULÍK)

Brno – Plzeň 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Góly: 6. Svoboda, 15. Hruška, 25. Burian, 36. KOVÁČIK, 46. Nosek – 20. Duda

Pardubice – Hradec Králové 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)
Góly: 13. ĎALOGA, Nosek (ĎALOGA), 46. Zohorna – 10. FRÜHAUF, 10. VYDARENÝ, 16. Langhammer, 37. Šimánek (DEJ), 41. FRÜHAUF (DEJ)

Kladno – Sparta Praha 5:4 pp (2:0, 2:0, 0:4 – 1:0)
Góly: 14. Kuchler, 19. Hořava, 28. Kuchler, 31. Procházka, 61. Kaberle – 42. Rachůnek, 44. Ton, 47. Bahenský, 60. Buchtele

Litvínov – Třinec 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 38. Pavlík