Tybor rozhodol o najtesnejšom triumfe Dukly nad Žilinou

Gólová radosť hokejistov Dukly TrenčínGólová radosť hokejistov Dukly Trenčín Zdroj: SITA

TRENČÍN - V Trenčíne sa hral od úvodného buly rýchly a útočný hokej. V 6. minúte sa domáci počas presilovky dopustili chyby, samostatný únik však faulovaný Škoda gólovo nezakončil.

Vedenia sa ujali Trenčania v  13. minúte, keď sa Jakub Gašparovič presadil sám pred bránkou hostí. Dukla bola v ďalšom priebehu prvej tretiny lepším tímom, no Sojčík či  Lelkeš Žigárdyho prekonať nedokázali a hostia odpovedali. Devečkovu  prihrávku pretavil do vyrovnávajúceho gólu Richard Huna v 18. minúte.

Dukla pokračovala v ofenzívnej aktivite aj v druhej tretine, no v  27. minúte spálil veľkú šancu hostí Róbert Huna, ktorý mal sám pred  bránkou domácich veľa času aj priestoru, ale Kristína neprekonal. Zvyšok strednej časti hry patril prevažne Trenčanom, ktorí však vedúci gól zo svojich šancí nevyťažili.

Tretia tretina sa začala opatrne na oboch stranách, skóre sa menilo až v 48. minúte. Po Baginovej strele od modrej sa puk odrazil od Sojčíka k Tyborovi, ktorý ho bez problémov poslal do opustenej bránky hostí. Tí  mali od 51. minúty k dispozícii dlhú 95-sekundovú presilovku o dvoch  hráčov, ktorú ale nevyužili. V závere to hostia skúšali aj v hre bez  brankára, no gól v Trenčíne už nepadol.

Dukla Trenčín - MsHK DOXXbet Žilina 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 13. Jakub Gašparovič (Martin Filo), 48. Tybor (E. Bagin, Sojčík) - 18. Richard Huna (D. Devečka)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefík - Návratek, Holienka, 1330 divákov

Trenčín: Kristín - J. Koma, E. Bednár, E. Bagin, Pozník, T. Bokroš, Nechala, Vizváry, Imrich - O. Mikula, T. Klíma, Marosz - Tybor, Sojčík, Lelkeš - Martin Filo, Jakub Gašparovič, O. Rusnák - Jakúbek, F. Nemček, Otčenáš

Žilina: Žigárdy - D. Devečka, Harant, Drábek, I. Rúfus, Leško, J. Dlouhý - R. Krajči, Róbert Huna, Richard Huna - M. Kokavec, T. Varga, V. Škoda - Jozef Mihálik, T. Troliga, O. Ďuriš - S. Horanský, Valášek, K. Jass

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Nepodarilo sa nám zopakovať výkon z nášho predchádzajúceho zápasu proti Piešťanom. Vinou slabého pohybu sa nám príliš nedarila kombinácia, navyše súper veľmi dobre prehusťoval stredné pásmo. Keď sme sa už dostali do šancí, v zakončení sme až príliš vymýšľali a neriešili sme veci jednoduchšie. Napriek tomu sa nám v tretej tretine podarilo streliť víťazný gól a dôležité pre naše víťazstvo bolo aj to, že sme potom dokázali ustáť oslabenie troch proti piatim. Naša hra síce nebola podľa predstáv, ale za snahu a bojovnosť môžem hráčov pochváliť."

Slavomír Chlebec (tréner Žiliny): "Mali sme síce skúsenejšie mužstvo, ale domáci viac chceli a ukázali väčšiu bojovnosť i túžbu po víťazstve, čo sa odrazilo na konečnom výsledku. Naši hráči síce bojovali, ale to je povinnosť, napriek tomu im nemám príliš čo vyčítať."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv