Žilinskí vlci pokračujú na víťaznej vlne, Bystrici nadelili poltucet

Tomáš Harant a Michal Hudec v súboji pri mantineliTomáš Harant a Michal Hudec v súboji pri mantineli Zdroj: SITA

ŽILINA - Zápas sa začal v obojstranne opatrnom tempe. S tečom Troligu a strelou Vargu si Dzubina bez problémov poradil. Na opačnej strane nenarobil Žigárdymu žiadne starosti Juraj Sýkora.

V polovici tretiny sa po väčšom počte hráčov hosťom na trestnú lavicu príliš nechcelo a rozhodca Lauff im udelil za zdržovanie ďalší trest. Nasledovala dvojminútová presilová hra Žiliny o dvoch hráčov. V nej to skúšal najmä Devečka, skvelého Dzubinu však neprekonal a zblízka neuspel ani Drevenák. Najväčšiu možnosť Banskej Bystrice nevyužil Heizer, ktorý pred bránou úplne osamotený zbytočne čakal a napokon bol od puku odzbrojený.

Nerozhodný výsledok zmenil už po 43 sekundách prostrednej časti po Krajčiho prihrávke Drevenák a určil smer, akým sa bude duel uberať. V 28. minúte napriahol po rýchlom vpáde do pásma Škoda a puk prepadol za Dzubinu. V polovici stretnutia vyhrávala Žilina už o tri góly. Po spolupráci bratov Hunovcov zakončoval Varga už do odkrytej brány. Hráči Banskej Bystrice sa vrátili do hry v 37. minúte, keď sa bezprostredne po vhadzovaní oprel na modrej čiare do puku Novajovský a Žigárdymu nedal žiadnu šancu.

V úvode tretej časti hrali Bystričania dve presilové hry, z toho jednu štvorminútovú. Mali niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale Žigárdy ich so stoickým pokojom vyriešil. Pri rovnocennom počte hráčov na ľade dominovali domáci a v 49. minúte Troliga spomedzi kruhov štvrtýkrát prekonal Dzubinu. Ďalšiu poistku pridal po individuálnej akcii Kokavec, ktorý sa predral až pred bránu a na dvakrát pretlačil puk do siete. Ten istý hráč skóroval ešte raz, v 58. minúte uzavrel výsledok na konečných 6:1.

MsHK DOXXbet Žilina - HC'05 Banská Bystrica 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)
Góly: 21. Drevenák (R. Krajči, I. Rúfus), 28. V. Škoda (T. Varga), 29. T. Varga (Richard Huna, Róbert Huna), 49. T. Troliga (Drevenák, R. Krajči), 53. M. Kokavec (Valášek, T. Troliga), 58. M. Kokavec (T. Troliga, T. Staňo) - 37. Novajovský (Češík)
Vylúčení: 9:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff - M. Korba, P. Korba, 1204 divákov

Žilina: Žigárdy - Harant, D. Devečka, I. Rúfus, Brčko, J. Dlouhý, Leško, Drábek, T. Staňo - Richard Huna, Róbert Huna, T. Varga - Drevenák, V. Škoda, R. Krajči - M. Kokavec, T. Troliga, Valášek - K. Jass, O. Ďuriš, T. Sýkora

Banská Bystrica: Dzubina - Bambúch, M. Richter, Novajovský, Kubka, Biro, J. Predajniansky, Styk, Ketner - Ján Sýkora, Heizer, Juraj Sýkora - Danton, Češík, M. Hudec - B. Jankovič, T. Zigo, Marcinek - P. Kopecký, Petro, Lamper

Slavomír Chlebec (tréner Žiliny): "V prvej tretine to nebol z našej strany pekný hokej. Početnú výhodu, ktorú sme mali, sme nevyužili. Hráčom sme v kabíne dohovorili. Od druhej tretiny sme sa upokojili a výsledkom boli tri góly v sieti hostí. Škoda len toho jedného inkasovaného. V tretej tretine sme súpera dostali pod tlak a pridali ďalšie tri góly. Aj v tomto zápase nás podržal brankár Žigárdy. Teší ma produktivita všetkých formácií. Verím, že takto budeme pokračovať aj naďalej."

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Uvedomovali sme si dôležitosť dnešného zápasu. V prvej tretine sme ubránili niekoľko oslabení, najmä v početnej prevahe o dvoch hráčov. V druhej tretine sme inkasovali dva góly po chybách v obrane. Hrali sme málo agresívne. Za stavu 3:0 pre domácich sme sa spamätali a začali sme aj my trochu hrať. Mali sme niekoľko svetlých momentov, ale to bolo málo. Keď sme inkasovali štvrtý gól, zápas sa už iba dohrával. Nie som spokojný s herným prejavom, agresivitou nášho mužstva ani výsledkom."

• Zdroj: SITA, TASR