Suverénny líder Zvolen s outsiderom z Martina nezaváhal

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ZVOLEN - Začiatok stretnutia bol opatrný. Martin sa zameral na dôsledné bránenie a obsadzovanie súpera vo svojom obrannom pásme. Po chybe v strednom pásme sa k puku dostal Brabenec, prekľučkoval sa medzi obrancami, položil si brankára Volentiera a otvoril skóre stretnutia.

V 10. minúte hrali presilovku hostia, no bez gólového efektu. V 13. minúte mal veľkú príležitosť skórovať Podkonický po kombinácii s Brabencom, no Volentiera neprekonal. V tej istej minúte po kombinácii druhého útoku Pokovič strelou od modrej čiary dal druhý gól domácich. V 16. minúte ohrozil domáceho brankára Mikušovič, no jeho strelu efektne chytil Šimko lapačkou.

Hneď v úvode druhej tretiny po vyhranom buly strieľa od modrej Mucha a skóruje. Po tomto góle do bránky hostí nastúpil Šúrek. V 23. minúte hrali svoju prvú presilovku domáci a L. Jurík strieľa štvrtý gól Zvolena. V 25. minúte veľkú šancu nevyužil Markovič pri úniku 2:1, ale Šimko bol pripravený. Taktiež v 27. minúte z opačnej strany v samostatnom úniku Mikušovič neprekonal Šimka. V 31. minúte sa celým útočným pásmom prekľučkoval Chovan, no blafák už nezakončil gólom. Pri vlastnom oslabení v 33. minúte unikla až trojica Martinčanov, no Zošiak sa rozhodol pre strelu a tak pozorného Šimka neprekonal. Potom nasledovalo dvojnásobné 20-sekundové oslabenie hostí, no domáci už neskórovali. V 36. minúte mal veľkú šancu Markovič a po ňom i Petruška, no Šimko bol opäť pozorný.

Zvolen začal tretiu tretinu útočnou hrou. Pri faule na Chovana hrali svoju štvrtú presilovku, no opäť im unikla dvojica Martinčanov a Petruška nastrelil hornú žŕďku Šimkovej bránky. V 50. minúte sa Martinu podarilo skórovať, keď Hollý strelou bekhendom po prihrávke Važana prekonal domáceho brankára. V 53. minúte Škvaridlo vybojoval puk v útočnom pásme a Síkela nebezpečne vystrelil, no Šúrek skvele zasiahol lapačkou. V 55. minúte sa podaril útok po kombinácii Ďaloga - Čanky a L. Zuzin strelil piaty gól Zvolena.

HKm Zvolen - MHC Mountfield Martin 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Góly: 7. Brabenec, 14. L. Pokovič (Michal Chovan, P. Zuzin), 22. J. Mucha (L. Jurík, Michal Chovan), 24. L. Jurík (M. Výborný, J. Mucha), 55. Ľ. Zuzin (Čanky, Martin Ďaloga) - 50. M. Hollý (Michal Važan)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bachúrik - Rovenský, Snášel, 1820 divákov

Zvolen: M. Šimko - P. Hraško, Juraško, M. Pospíšil, J. Mucha, L. Pokovič, M. Výborný, Pichnarčík - Puliš, Brabenec, Podkonický - P. Zuzin, L. Jurík, Michal Chovan - Škvaridlo, M. Jurík, Síkela - Čanky, Ľ. Zuzin, Martin Ďaloga

Martin: Volentier (od 22. min Šúrek) - A. Novotný, J. Perniš, Tupý, S. Hriňa, Zukal, Zošiak, M. Dvořák, R. Slávik - Markovič, Vilkoits, T. Petruška - A. Themár, M. Hollý, Mikušovič - I. Raček, Murček, Michal Važan - Hús, Dírer, Kentoš

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Martin mohol dnes len získať. Urobili sme korektúry v zostave po prehre v Nitre. Martin bol v defenzívnej zostave, dostával sa pod tlak sústavným pohybom nášho mužstva. Bol to celkom dobrý záaps. Boli sme lepší a zaslúžene sme vyhrali."

Ján Galamboš, asistent trénera MHC: "Do zápasu sme išli s tým, že budeme hrať v strednom pásme, no nepodarilo sa nám to a museli sme zmeniť systém hry. Súper nás dostával pod tlak. Druhá tretina bola lepšia, no po individuálnej chybe sme dostali tretí gól. Z našej strany bola najlepšia tretia tretina. Možno Zvolen poľavil, ale bol lepší."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv