Novinky - strana 8

Foto Misty Mayová-Treanorová a Kerri
Novinky
Mayová a Walshová ukončili kariéru tretím olympijským zlatom

LONDÝN - Reprezentantky Spojených štátov amerických Misty Mayová-Treanorová a Kerri Walshová získali zlaté medaily v plážovom volejbale na Hrách XXX. olympiády...

Natalia Anťuchová
Novinky
Ruska Anťuchová triumfovala na 400 m prekážok, bronz do Česka

LONDÝN - Ruska Natalia Anťuchová sa stala olympijskou víťazkou v behu na 400 m prekážok. Vo finále dosiahla čas 52,70 s, ktorým len o 6 stotín zaostala...

Brittney Reese pri svojom
Novinky
Zlato v skoku do diaľky získala Američanka Reeseová

LONDÝN - Američanka Brittney Reeseová sa stala víťazkou súťaže diaľkarok na olympijských hrách v Londýne. Vo finále dosiahla v druhej sérii 712 cm a o...

Jekaterina Gamovová pri príjme
Novinky
Legendárna Gamovová ukončila reprezentačnú kariéru

LONDÝN - Legenda svetového volejbalu, ruská smečiarka Jekaterina Gamovová (31), po prehranom štvrťfinálovom zápase na Hrách XXX. olympiády v Londýne s...

Aries Merritt vybojoval v
Novinky
Merritt potvrdil úlohu favorita v behu cez prekážky

LONDÝN - Američan Aries Merritt (27) potvrdil úlohu favorita a stal sa víťazom pretekov na 110 m prek. na olympijských hrách v Londýne. Vo finále finišoval...

Dmitrij Ilinyk a Alexej
Novinky
Volejbalisti Ruska v semifinále, sen USA o obhajobe skončil

LONDÝN - Reprezentanti Ruska postúpili do semifinále volejbalového turnaja na Hrách XXX. olympiády v Londýne. Zverenci trénera Vladimira Alekna vo štvrťfinálovom...

Foto Allyson Felix
Novinky
Američanka Felixová získala zlato v behu na 200 m

LONDÝN - Americká šprintérka Allyson Felixová sa po dvoch striebrach konečne dočkala v pretekoch na 200 m na olympijských hrách zlatej medaily, keď vyhrala...

Usain Bolt a Yohan
Novinky
Bolt s Blakeom postúpili suverénne do finále behu na 200 m

LONDÝN - Svetový rekordér Usain Bolt i jeho tradičný rival Yohan Blake si to rozdajú na OH v Londýne v boji o zlato aj v behu na 200 metrov. Obaja Jamajčania...

Ilustračné foto
Novinky
Keňské Nairobi zvažuje kandidatúru na OH 2024

LONDÝN - Kenské hlavné mesto Nairobi sa plánuje uchádzať o OH 2024. Keňa by sa rada stala prvým africkým štátom, ktorý privíta olympiádu.

Foto Lucia Klocová
Novinky
Klocová po proteste do finále, v novom slovenskom rekorde

LONDÝN - Slovenská atlétka Lucia Klocová (28) postúpila do finále v behu na 1500 metrov na OH v Londýne až na základe cieľovej fotografie a protestu slovenskej...

Šťastná Hitomi Obarová
Novinky
Japonka Obarová vybojovala zlato vo voľnom štýle

LONDÝN - Japonská zápasníčka Hitomi Obarová získala na OH 2012 v Londýne zlatú medailu vo voľnom štýle v kategórii do 48 kg.

Foto Steve Guerdat
Novinky
Švajčiar Guerdat získal zlato v skokoch bez jedinej chyby

LONDÝN - Švajčiarsky reprezentant Steve Guerdat (30) na 11-ročnom hnedom valachovi Nino des Buissonnets získal zlatú medailu v skokoch jednotlivcov v rámci...

Čang Ťi-kche, tréner Liu
Novinky
Čína potvrdila dominanciu v stolnom tenise v súťaži tímov

LONDÝN - Stolní tenisti Číny v zložení Ma Lung, Čang Ťi-kche a Wang Chao získali na OH v Londýne zlaté medaily v súťaži družstiev po jednoznačnom finálovom...

Medaila Camerona van der
Novinky
Plavci zvažujú zaviesť pod hladinou systém kamier

LONDÝN - Medzinárodná plavecká federácia (FINA) uvažuje o zavedení videa pod hladinou po tom, čo sa spustila diskusia o tom, že Juhoafričan Cameron van...

Jacque Rogge
Novinky
Rogge vyzdvihol dianie v Londýne: Sú to skvelé hry

LONDÝN - Prezident Medzinárodného olympijského výboru Jacques Rogge označil štyri dni pred koncom londýnsku olympiádu za "skvelú".

Foto Daniel Narcisse a Victor
Novinky
Maďarov čaká Švédsko, Francúzi rozhodli v poslednej sekunde

LONDÝN - Hádzanári Francúzska postúpili na Hrách XXX. olympiády v Londýne do semifinále. Obhajcovia zlatých medailí z Pekingu 2008 zdolali vo štvrťfinále...

Foto LeBron James v zápase
Novinky
Rusko v semifinále so Španielskom, USA proti Argentíne

LONDÝN - V mužskom basketbalovom turnaji na Hrách XXX. olympiády budú hrať o medaily Rusko, Španielsko, Argentína a USA. Turnaj sa z Basketbal Areny v...

Liou Siang
Novinky
Siang na operáciu, achilovka bola takmer pretrhnutá

LONDÝN - Čínsky atlét Liou Siang sa podrobí operácii achilovky, ktorú si nešťastne zranil v rozbehu na 110 m prekážok na olympijských hrách v Londýne....

Nicola Adamsová
Box
Ďalšia zlatá šanca pre Britániu, Adamsová vo finále boxu

LONDÝN - Čínska reprezentantka Žen Cchan-cchan postúpila do finále na OH v Londýne v boxe, keď v stredajšom semifinále kategórie do 51 kg vyradila Američanku...

Nathan Outteridge a Iain
Novinky
Austrálčania Outteridge s Jensenom zlatí v triede 49er

LONDÝN - Austrálčania Nathan Outteridge, Iain Jensen získali na OH 2012 v Londýne zlatú medailu v jachtingu v triede 49er. Striebro si vybojovala novozélandská...