Šestnástka na úvod turnaja prehrala so Švajčiarskom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hockeyslovakia.sk

LOHJA - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 16 rokov prehrali vo štvrtkovom úvodnom zápase Turnaja 4 krajín pre hráčov tejto vekovej kategórie vo fínskej Lohji so švajčiarskymi rovesníkmi 2:4 (0:2, 2:2, 0:0).

Góly zverencov Martina Hrnčára dali Denis Pätoprstý z HC Topoľčany/MHC Martin a Peter Valent z HC ‘05 Banská Bystrica. V drese víťazov sa blysol hetrikom Fabian Haberstich. V druhom zápase tohto dňa si Fíni poradili s Nemcami 5:3.

Mladí Slováci nastúpia v piatok 28. decembra o 19.30 h SEČ v Kauniainene proti domácim Fínom a v sobotu 29. decembra o 18.00 h SEČ ich opäť v Lohji čaká duel s Nemcami.

Slovensko "16" - Švajčiarsko "16" 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Góly: 27. Pätoprstý, 38. P. Valent (Andrisík, Hibler) - 6. Haberstich (Hunziker), 7. Siegenthaler (Diem), 28. Haberstich (Malgin, Impose), 36. Haberstich (Impose, Burren)

Martin Hrnčár, tréner SR 16: "Za dnešný výsledok si môžu naši chlapci  sami. Z veľkého úvodného tlaku, keď za prvých päť minút nepustili Švajčiarov poriadne do nášho obranného pásma,  nevyužili ani jednu zo šancí a zákonite prišiel trest. Prvá strela v 6. min. 0:1 a o minútu pri druhej strele po ďalšej chybe 0:2. Bolo to viac než frustrujúce a je logické, že súper dostal krídla. Aj napriek tomu sme mohli pomýšľať na obrat. Po niekoľkých dorážkach sa dravo presadil Denis Pätoprstý a znížil na 1:2, o chvíľu však prišla ďalšia hrúbka v defenzíve a súper ušiel opäť o dva góly a pohodu korunoval využitou presilovkou na 4:1. Znížili sme síce ešte pred druhou prestávkou po skvelom blafáku Petra Valenta, ale vo veľmi kvalitnej tretine, keď sa hral obojstranne dynamický hokej si Švajčiari náskok ustrážili."

Fínsko "16" - Nemecko "16" 5:3 (3:1, 2:0, 0:2)