Slovenská šestnástka po nájazdoch zdolala domáce Fínsko

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: foto.mows.sk

KAUNIAINEN - Slovenskí hokejisti do 16 rokov zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na Turnaji štyroch krajín vo Fínsku v meste Kauniainen nad domácimi rovesníkmi 3:2 po samostatných nájazdoch.

Zverenci trénera Martina Hrnčára viedli v stretnutí už o dva góly, no sľubný náskok v tretej tretine stratili. Z víťazstva sa radovali až po rozstrele, o ich triumfe rozhodol v štvrtej sérii Matej Murín.

Mladí Slováci, ktorí prehrali vo štvrtok v prvom zápase so Švajčiarskom 2:4, zakončia turnaj sobotňajšou konfrontáciou v mestečku Lohja s Nemcami.

Slovensko "16" - Fínsko "16" 3:2 po sam. nájazdoch (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 11. Valent (Sadecký), 19. Košecký (Valent), rozhodujúci sam. nájazd M. Murín - 53. Embrich, 59. Mattila

Martin Hrnčár, tréner SR 16 (zdroj: szlh.sk): "Dnes sme ako kolektív ukázali veľmi príťažlivú tvár. Prvá dvadsaťminútovka z našej strany bola tretinou snov, aká poteší každého trénera. Na ľade v tejto fáze bola len jedno družstvo - slovenské. Vychádzalo nám všetko. Hrali sme od prvej sekundy aktívne, nešetrili silami pri korčuľovaní, vyšli nám niektoré korektúry vo formáciách a pri aktívnom napadaní sme hostiteľov v prvej tretine prakticky k ničomu nepustili. Veľavravný je aj pomer striel 20:9 v náš prospech a vedenie 2:0 pred druhou tretinou, keď oba góly sme dali sekundu resp, dve po našich presilovkách. V ďalšom priebehu Fíni potrebovali čosi urobiť s výsledkom a maximálne zaktivizovali svoju hru. Aj napriek tomu ukazovali príťažlivé hokejové momenty aj naši reprezentanti, ktorých odhodlanie psychiku výdatne podporoval brankár Tomek. Škoda, že sme tento skvelý zápas nerozhodli v riadnom hracom čase. Domáci v závere vyvinuli obrovský tlak a po odvolaní brankára v predposlednej minúte pri power play a hre 6 ku 5 za 9 sekún vyrovnali a poslali zápas do predĺženia. Už v ňom sme mohli rozhodnúť o našom víťazstve, ale tri obrovské šance pri hre štyroch proti štyrom zostali nevyužité. V samostatných nájazdoch sa rozhodlo až vo štvrtej sérii a jediným úspešným realizátorom bol náš Matej Murín, keď Matej Tomek zlikvidoval všetky nájazdy Fínov. Dnešný výkon i výsledok si vysoko cením, na ľade vo Fínsku sa nevyhráva každý deň."

Nemecko "16" - Švajčiarsko "16" 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)