Vedenie KHL uznalo: Víťazný gól CSKA na Slovane nemal platiť

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: foto.mows.sk

MOSKVA - Od zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy medzi Slovanom Bratislava a CSKA Moskva (2:3) uplynulo už niekoľko dní, ale debaty odborníkov či fanúšikovi neutíchajú. Skloňuje sa predovšetkým moment z 29. minúty, kedy dal Jakov Rylov gól na 3:1, ktorý sa neskôr ukázal ako víťazný.

Hráči Slovana márne reklamovali, že brankár Jaroslav Janus bol tesne pred gólom faulovaný Igorom Radulovom a nezabrali žiadne protesty smerom k rozhodcom

Vedenie nováčika súťaže sa rozhodlo ihneď po stretnutí podať protest proti neoprávnenému gólu a výkonu mužov v pruhovanom. Komisia rozhodcov KHL napokon uznala, že gól nemal platiť, ale výsledok zostáva v platnosti.

"Komisia dôkladne preskúmala situáciu z 29. minúty zápasu Slovan - CSKA a dospela k záveru, že strelecký pokus nemal byť platný vzhľadom na faul na brankára. Podľa pravidiel táto situácia nepodlieha možnosti použiť videozáznam, takže celá zodpovednosť je na rozhodcoch zápasu. Tí týmto rozhodnutím spravili chybu a budú za ňu disciplinárne potrestaní," uvádza sa v stanovisku KHL na oficiálnom webe súťaže pod titulkom "Neoprávnene uznaný gól".

Ako sme už vo štvrtok 25. októbra informovali, rozhodcovia Alexander Sergejev a Roman Ščenjov si nezapískajú v dvoch zápasoch.

• Zdroj: športky, ts, khl.ru, youtube