Slovan prehral tretí zápas v rade, podľahol Novokuznecku

Ján Lipiansky pred LazušinomJán Lipiansky pred Lazušinom Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava majú pred sebou opäť netradičný program zápasov, ktorý so sebou prináša Kontinentálna hokejová liga. Po prehre s CSKA Moskva mali tri voľné dni, aby teraz zohrali v priebehu ďalších štyroch až tri zápasy. Na úvod privítali zverenci trénera Rostislava Čadu na domácom ľade Metallurg Novokuzneck a podľahli mu 2:4. Pripísali si tak tretiu prehru za sebou, z toho druhú v domácom prostredí. Najbližšie nastúpi Slovan v pondelok 29. októbra o 19:00 proti Amuru Chabarovsk.

Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzneck 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Góly: 11. Bližňák (Vondrka, Višňovský), 31. Vondrka (Višňovský) - 25. Černych (Žafiarov, Megalinskij), 28. Robitaille (Bumagin, Kagarlickij), 47. Robitaille (Kagarlickij, Bumagin), 60. Vyglazov (Lazarev)
Rozhodcovia: Belov, Kulakov - Birin, Medvedev (všetci Rus.), vylúčení: 3:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10 055 divákov (vypredané).

Slovan: Janus - Višňovský, Štajnoch, Sekera, Sigalet, Švarný, Boumedienne - Šatan, Bližňák, Vondrka - Miklík, Lipiansky, Hudáček - Daňo, Šťastný, Ölvecký - Kukumberg, Kytnár, Dravecký

Mettalurg: Lazušin - Megalinskij, Metľuk, Kuklev, Romanov, Sopel, Arzamascev, Grišin - Bumagin, Robitaille, Kagarlickij - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Žafjarov, Černych, Vyglazov - Mitriakov, Turukin, Simon - Islamov

Slovan bol v úvode duelu aktívnejší a párkrát súperovi podkúril. Od 5. minúty mal k dispozícii aj prvú presilovku, no Vondrka zbytočne zahákoval a hralo sa štyria na štyroch. To sedelo viac hosťom a Janus musel zachraňovať po akcii Kukleva. Pri dohrávanej presilovke Metallurgu zase zachránila domácich žŕdka. Prvý gól však strelili "belasí". V 11. minúte rozohral rýchlu akciu z vlastného pásma Višňovský, presným pasom našiel Vondrku, ktorý uvoľnil Bližňáka a ten proti Lazušinovi nezaváhal - 1:0. Po góle upadlo tempo zápasu, ale päť minút pred záverom úvodnej tretiny hosťom opäť zavaril prvý útok Slovana. Šatan, Vondrka ani Bližňák však puk cez hradbu tiel pred Lazušinom neprepasírovali.

Aj úvod druhého dejstva patril Slovanu. Najprv preveril Lazušina Bližňák a po ňom aj Šťastný s Ölveckým, no neuspeli. A tak prišla studená sprcha v podobe dvoch gólov hostí. V 26. minúte pretlačil puk za ležiaceho Janusa Černych a o dve minúty neskôr vyšla Metallurgu pekná kombinácia, na ktorej konci bol Robitaille - 1:2. "Belasým" sa podarilo takmer okamžite vyrovnať počas následnej presilovky. Od jej začiatku sa nevedeli poriadne udržať v útočnom pásme a tak to zobral do rúk Višňovský, ktorý prekľučkoval pomedzi štyroch protihráčov a Vondrka mal už ľahkú úlohu - 2:2. Do konca prostrednej časti si už ani jeden z tímov výraznejšie šance nevypracoval.

Novokuzneck si zahral prvú riadnu presilovku v zápase až na začiatku tretej tretiny, ale výraznejšie šance nemal. Jeho hráči si to vynahradili v 47. minúte. Rozhodca už signalizoval vylúčenie Švarného, no hostia ho na trestnú nepustili, keď Robitaille strelil spomedzi kruhov svoj druhý gól a poslal Metallurg do vedenia 3:2. Ďalšie oslabenie šesť minút pred koncom domáci zvládli, ale pred súperovým brankárom boli jaloví a tak sa z tesného víťazstva tešili hostia. V závere ešte pridal štvrtý gól do prázdnej bránky Vyglazov.

Rostislav Čada (tréner Slovana): "Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, ktorý bol rýchly, agresívny a dôrazný. Škoda, že sa nám z aktivity v prvej tretine nepodarilo streliť viac ako jeden gól. V tretej tretine za vyrovnaného stavu bolo dôležité, kto dá tretí gól. Bohužiaľ, podarilo sa to súperovi. Prestrieľali sme ho, ale jeho hra bola efektívnejšia a odváža si tri body."

Miroslav Šatan: "V prvej časti som mal pocit, že je to náš najlepší zápas. Mali sme veľkú prevahu. Potom sa však hra vyrovnala a opäť sme dostali lacné góly. Je to škoda. Nedá sa však tým veľmi zaoberať, máme teraz 3 zápasy v krátkom slede. Treba rýchlo zabudnúť, zregenerovať a spraviť nejaké body v ďalších zápasoch."

Ľubomír Višňovský: "Človek maká, maká a nakoniec nič z toho. Či už prehráme 2:4 alebo 0:10, to je v podstate jedno. Ja som typ človeka, ktorého prehry strašne trápia a neznášam prehrávať. Bol to jeden z tych normálnych ruských tímov, ale nehrali zle. Stačilo im to a napokon vyhrali, takže nemohli byť slabí. My sme zase mali takých hluchých 10 minút, ako keby sme zabudli hrať hokej. Potom si to už v závere kontrolovali, my sme hrali do plných a nepodarilo sa nám aspoň vyrovnať."

Anatolij Jemelin (tréner Novokuznecka): "Slovan je veľmi dobrý tím. Odohrali sme kvalitný zápas, ktorý bol dynamický. Všetci moji hráči splnili, čo mali. Musím im poďakovať, boli skvelí."

ONLINE KOMENTÁR:

60. min: Slovan prehral tretí zápas za sebou. Strely 39:36. Najlepšími hráčmi zápasu Višňovský a Robitaille.

60. min: Chybu v rozohrávke využili hostia a do prázdnej bránky upravil na konečných 2:4 Vyglazov.

60. min: Vyrovnanie pri záverečnom nápore mal na hokejke Bližňák, ale puk mu odskočil.

59. min: 86 sekúnd pred koncom Janus odchádza, Slovan hrá so šiestimi hráčmi v poli.

58. min: Hostia si vypýtali oddychový čas. Janus stojí mierne pred svojou bránkou a čaká na prípadný pokyn zo striedačky.

58. min: Zatiaľ to tak však vôbec nevyzerá, Slovan sa nedokáže dostať pred Lazušina.

56. min: Belasí hrajú v plnom počte a obecenstvo si pýta vyrovnávajúci gól.

55. min: Obrovský piskot v aréne, Novokuzneck teraz roztočil kolotoč v slovanistickej tretine.

54. min: Nepochopiteľné vylúčenie Višňovského, ktorý úplne čisto odzbrojil súpera za Janusom. Údajne za hákovanie, ale to asi nikto na štadióne nevidel.

53. min: Slovan naďalej pokračuje v útočnom snažení, ale defenzíva hostí je veľmi dôsledná.

50. min: To však vyhovuje aj Novokuznecku, ktorý okamžite hrozí rýchlymi protiútokmi.

49. min: Slovan sa odhodlal na veľký nápor, teraz to pred Lazušinom poriadne horí.

48. min: V obrovskej šanci sa ocitol Hudáček, mal pred sebou už len prádznu bránku, ale nedokázal skrotiť skákavý puk.

47. min: Pri signalizovanom treste prichádza tretí gólový úder hostí. Nechytateľnou strelou do horného rohu sa prezentoval Robitaille - 2:3!

45. min: Príliš veľa sa toho teraz na ľade nedeje, je to skôr vyčkávaná na chybu súpera.

44. min: Slovan sa ubránil, Šatan si odsedel kompletný trest a možno ušetril nejaké sily na rozhodujúcu akciu.

43. min: Do zakončenia sa individuálnou akciou dostal Kagarlickij, obrana v spolupráci s Janusom mu skórovať nepovolila.

42. min: Opatrný začiatok tretieho dejstva vyústil do faulu Miroslava Šatana, ktorého rozhodca posiela na trestnú lavicu za podrazenie.

40. min: Záverečná minúta patrila Šatanovi a spol, ale skóre sa v druhej tretine už nemenilo. Čiastočne sa vyrovnal aj stav streleckých pokusov - 29:23.

38. min: Kvality musel opäť dokázať Janus, mimoriadne aktívny Bumagin to skúša z každej pozície.

37. min: Hrá sa teraz vo veľmi rýchlom tempe a dlho bez prerušenia. Chýbajú však pokusy o zakončenie.

34. min: Daňo nebol ďaleko od tretieho gólu, Lazušin ho však na dvakrát vychytal a podržal svoj tím.

31. min: Slovanisti početnú prevahu využívajú, skvelý prienik Višňovského a odrazený puk dorazil do siete Vondrka - 2:2!

30. min: Za Lazušinovou bránkou sa na ľade po tvrdom náraze od Megalinského ocitol Štajnoch. Presilová hra a šanca vyrovnať.

28. min: Slovanisti sú zjavne zaskočení a navyše prichádza druhý gólový úder. Spomedzi kruhov našiel voľné miesto medzi nohami Janusa Robitaille - 1:2!

26. min: Z ničoho nič ale udreli hostia, ktorí po dôraze tretieho útoku dotlačili puk na trikrát za Janusa. Autorom gólu Černych - 1:1!

25. min: Kvalita hry zatiaľ ďaleko zaostáva za súbojom s CSKA Moskva, ale to sa zrejme dalo čakať. Fanúšikovia sú však spokojní a ženú hráčov za ďalším gólom.

23. min: Individuálne to skúšal Andrej Šťastný, Lazušin zneškodnil jeho strelu od pravého kruhu aj so šťastím.

23. min: Kukumber s Draveckým sa už-už dostávali do veľkej šance, ale zastavil ich oneskorený hvizd pre postavenie mimo hry.

21. min: V prvej útočnej snahe hostia, Bumaginov pokus skončil na Janusovi, na druhej strane z podobnej pozície preveril pripravenosť brankára Hudáček.

20. min: Je tu záver prvého dejstva, dominaciu domáceho mužstva jasne vystihuje pomer striel - 17:8.

19. min: Janus musel predviesť efektnú šnúru a pravým betónom vyrazil nepríjemnú strelu Kukleva.

18. min: Pre fanúšikov zámorského hokeja možno zaujímavá informácia, v drese hostí pôsobí aj duo veteránov známych z NHL: Brent Sopel a Chris Simon.

17. min: Na ploche je hluchšia pasáž, defenzíva oboch tímov momentálne veľmi spoľahlivá.

16. min: Štadión sa výborne baví a teraz sú na nohách všetci fanúšikovia pri tradičnej skandovačke.

15. min: Ďalší závar pred bránkou Novokuznecka, puk neskončil v bránke po teči Šatana a ani následnej dorážke Vondrku.

14. min: Hostia sa síce snažia o vyrovnanie, ale ich útočné aktivity sú doposiaľ veľmi chabé. Obranca Megalinskij to potvrdil strelou vysoko nad, keď puk skončil až na ochrannej sieti.

12. min: Obecenstvo si pýta okamžite "ešte jeden". Slovan je zatiaľ jasne lepším tímom.

11. min: A je tu zaslúžené vedenie Slovana, ukážkovú akciu po osi Višňovský - Vondrka zavŕšil presnou strelou Bližňák - 1:0!

10. min: Tak Lazušin sa zatiaľ rozhodne nenudí, doteraz je oveľa zamestnanejším mužom ako Janus.

10. min: Sekera je dnes pri chuti, tentokrát to skúšal technickou strelou od modrej čiary.

9. min: Skóre sa však nemení, po preskúmaní situácie rozhodca potvrdil, že gól to nebol.

8. min: Bumagin sa teraz dožaduje gólu, keď jeho tvrdá strela skončila na hornej žrdi a od nej sa odrazila za vykorčuľovaného Janusa. Po prerušení hry sa bude skúmať videozáznam.

8. min: Slovan hrá už v oslabení, ale v útočnej akcii sa ocitol Kukumberg a brankár hostí predviedol pri jeho strele svoje umenie v plnej paráde.

8. min: Prvý famózny zákrok predviedol Janus, keď hneď dvakrát v krátkom slede vychyatal Kukleva.

7. min: Až príliš dlho trvalo belasým, kým sa usadili pred Lazušina a nedokázali si vytvoriť nejakú šancu. Navyše 55 sekund pred návratom Bumagina sa sily vyrovnali. Trest dostal Vondrka za hákovanie.

6. min: Prvá presilová hra pre Slovan, po faule na Daňa odchádza na trestnú lavicu Bumagin (podrazenie).

5. min: Obecenstvo od úvodu ženie svojich miláčikov, štadiónom znie "my chceme gól".

4. min: Pri obrannom zákroku sa v Janusovej bránke ocitol Boumedienne, hra je prerušená.

4. min: Hrá sa prevažne v obrannom pásme hostí, Slovan začal veľmi aktívne. V šanci sa ocitol Sekera.

3. min: Ku koncovke sa dostal aktívny Štajnoch, prvé zásahy si pripisuje brankár Lazušin.

2. min: Zahrievacie sekundy na ľade má za sebou tretia formácia, tentokrát v nej dostali šancu mladíci Slovana.

2. min: O rozruch sa postaral až druhý útok, Hudáček nebol ďaleko od otvorenia skóre.

1. min: Hneď po buly prvý útok hostí, Kargarlickij bol však zblokovaný. Okamžitá odpoveď prvého útoku domácich, ale bez šance.

- Zazneli štátne hymny, posledné rituály pred brankármi a ide sa na to. Tesne pred prvým vhadzovaním ešte minúta ticha na pamiatku bývalého hráča Slovana Ernesta Hornáka, ktorý zomrel po ťažkej chorobe vo veku 48 rokov.

- Po nich hostia z Novokuznecka v bielych dresoch s Červenými číslami. Domáci tím už za veľkého aplauzu v tradičnej tmavomodrej.

- Na ľadovú plochu prichádzajú rozhodcovia, aj vzhľadom na rozhodnutia z posledného zápasu s CSKA ich víta mierny piskot.

- Do zápasu zostáva približne 25 minút, oba tímy sa rozcvičujú na ľadovej ploche. Tribúny sa pomaly plnia.

- Najproduktívnejším hráčom Novokuznecka je Alexander Bumagin, ktorý zaznamenal 8 gólov a pridal rovnaký počet asistencií. V kabíne Slovana si vedúce postavenie v produktivite udržuje kapitán Miroslav Šatan (7+6).

- Slovan je po osemnástich zápasoch na 9. mieste Západnej konferencie, keď získal 25 bodov so skóre 46:48. Metallurgu patrí rovnaká pozícia vo Východnej konferencii, ale odohral už 21 zápasov, v ktorých získal 29 bodov (61:66).

- Vitajte pri online komentári zápasu KHL medzi Slovanom Bratislava a Metallurgom Novokuzneck.

• Zdroj: športky, ts, TASR, youtube