Vyhrotené moskovské derby sa kvôli výtržnostiam nedohralo

Rozhodca duelu predčasne ukončil zápasRozhodca duelu predčasne ukončil zápas Zdroj: gazeta.ru

MOSKVA - Hromadné bitky fanúšikov sprevádzali moskovské derby v domácom pohári. Pred duelom Torpeda s Dinamom zatkla polícia najmenej 20 výtržníkov. Duel napokon pre vyčíňanie divákov nedohrali.

Problémy sa začali pri pokladniciach štadióna, keď sa do seba pustilo asi sto priaznivcov oboch táborov. Násilie sa neskôr prenieslo aj na tribúny a zápas niekoľkokrát museli už v prvom polčase prerušiť aj po zahádzaní hracej plochy pyrotechnikou.

Rozhodca napokon v 51. minúte stretnutie predčasne ukončil. Prvoligové Dinamo v tom čase viedlo nad domácim druholigistom 2:1. Na ihrisko zo sektora domácich fanúšikov dopadlo množstvo pyrotechniky, v hľadisku vzbĺkli bengálske ohne. V priebehu súboja sa to stalo už druhýkrát. Fanúšikovia sa neupokojili ani po prosbách domácich hráčov. Hlavný arbiter napokon súboj predčasne ukončil.

"Bojujeme s násilím na štadiónoch, s chuligánstvom, výtržnosťami, ohňostrojmi a vulgárnymi pokrikmi. To, čo sa stalo, nemá nič spoločné s futbalom," napísal športový denník Sovietskij sport.

Správanie ruských fanúšikov podrobne monitorujú aj medzinárodné futbalové organizácie. Na ME 2012 sa Rusi pobili s Poliakmi a UEFA dala národnému zväzu tvrdé tresty. Výtržnosti sa objavili aj pred pár dňami, počas súboja medzi veľkými rivalmi Zenitom Petrohrad a Kaliningradom.

V Ruskom pohári by podľa všeobecnej mienky malo postúpiť Dinamo Moskva, druholigové Torpedo, v drese ktorého bol od začiatku na ihrisku aj Slovák Lukáš Tesák, pravdepodobne čaká vysoká pokuta.

"Štadión bol nabitý a fanúšikovia celé ihrisko zahádzali petardami, delobuchmi a ohňostrojmi. Bola to pecka, to som ešte nezažil," komentoval na sociálnej sieti Facebook Lukáš Tesák.