VIDEO Senica po prehre v Prešove posledná a bez bodu

Martin Pribula a Matej Krajčík Martin Pribula a Matej Krajčík Zdroj: SITA

PREŠOV - Už v 2. min mohli viesť domáci, pokutový kop po faule na Marcina však nepremenil Adam a loptu poslal vedľa ľavej žrde brankára hostí.

V prvej štvrťhodine zápasu videli diváci viacero dobrých šancí, loptu však vo vyloženej príležitosti za Diviša neposlal Blackburn, žrď trafil domáci Marcin a rovnako na opačnej strane opečiatkoval konštrukciu bránky aj Frýdek. Väčšinou sa hralo na polovici domácich, hostia však prevahu nepretavili na gól, keď Varadi v 42. min tiež trafil do konštrukcie bránky.

V druhom polčase sa obraz hry radikálne zmenil. Domáci sa osmelili, v 52. min sa Guba pekne uvoľnil v šestnástke a z približne pätnástich metrov s prehľadom prekonal Švengera - 1:0. V 65. min využil rýchly brejk Marcin, ktorý pekne potiahol loptu do šestnástky a prihral Pribulovi. Jeho strelu brankár hostí len vyrazil a odrazenú loptu Marcin odhlavičkoval do siete - 2:0. Domáci mali ešte jednu dobrú šancu, Pribula však zaváhal a hostia mu loptu vzali. Seničania sa snažili vyrovnať, ale nevypracovali si nijakú väčšiu príležitosť na strelenie gólu.

1. FC Tatran Prešov - FK Senica 2:0 (0:0)
Góly: 52. Guba, 65. M. Marcin, ŽK: 45. Papaj, 65. M. Marcin, 73. Peter Lipták - 2. Varadi, 18. V. Koutný, 79. T. Kóňa, rozhodovali: Horváth - Tomčík, Vindiš, 1550 divákov

Prešov: Jak. Diviš - Bartek, P. Petráš, Krajník, Kolbas - Papaj (74. Lysjuk), Peter Lipták, Marián Adam, Pribula (82. Dolný) - Guba (73. B. Kostadinov), M. Marcin

Senica: Švenger - Krajčík, V. Koutný, Brabec, Kalabiška - Varadi (60. Jaroslav Diviš), Wijlaars (85. Hošek), T. Kóňa, Frýdek - Masaryk, Blackburn (68. M. Babic)

Angel Červenkov, tréner Prešova: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas proti dobrému súperovi. Chceli sme sa predstaviť novým štýlom, no nie všetko sa nám vydarilo. Súper naše chyby nepotrestal, v druhom polčase sme už hrali lepšie a rozhodli o zaslúženom víťazstve."

Zdeněk Psotka, tréner Senice: "Chceli sme sa prezentovať lepšie ako doma proti Banskej Bystrici. V prvom polčase sa nám to aj darilo, ale neboli sme produktívni v koncovke. Aj po prestávke sme boli opticky lepší, ale domáci z dvoch brejkových situácií skórovali a rozhodli o osude zápasu."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv