VIDEO Myjava získala prvý ligový bod remízou s Moravcami

Myjavčania Lukáš Šebek a Peter SládekMyjavčania Lukáš Šebek a Peter Sládek Zdroj: spartakmyjava.sk

MYJAVA - Od úvodu mali loptu na svojich kopačkách domáci a už v 3. min mal obrovskú príležitosť Sládek. Domáci štadión sa po prvýkrát radoval v 8. min, keď skóroval najlepší strelec uplynulej sezóny II. ligy Peter Sládek. Domáci boli naďalej aktívni a hostí prakticky nepúšťali do šancí.

Výsledkom tlaku bol gól Saba zo 17. min. Hostia mali prvú príležitosť v 35. min, keď zahrávali roh, odrazenú loptu Bolinha odcentroval na hlavu Hodeka a ten znížil. Hneď o minútu prišla kolmá prihrávka na domáceho Kosíka, no Kuciak vyškriabal strelu na roh.

V druhom polčase sa hral obojstranne svižný futbal, keď sa obidva tímy dostávali do šancí. V 52. min sa v pokutovom území uvoľnil Bernáth a zoči-voči Solničkovi vyrovnal na 2:2. Myjava sa snažila strhnúť víťazstvo na svoju stranu, po góle volala najmä strela Diana z 25 metrov, ktorá nakoniec skončila tesne nad Kuciakovou bránkou. Oba tímy si do konca duelu vytvorili ešte niekoľko príležitostí, no nakoniec sa rozišli so zmierlivou remízou.

Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (2:1)
Góly: 8. Sládek, 17. Sabo - 35. Hodek, 62. Bernáth, ŽK: 56. Peter Majerník - 23. L. Kováč, 69. Pavlovič, 90. Žilák, 90.+ M. Kuciak, rozhodovali: Chmura - Bednár, Ádám, 1992 divákov

Myjava: Solnička - Duga, Černáček (51. Marček), Štrba, Neoveský - Sabo, Peter Majerník, Peter Ďuriš (57. J. Petráš), Sládek - Šebek, Kosík (69. Dian)

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Pavlovič, Pavol Majerník, Chren - Žilák, L. Kováč (46. Bernáth), Obročník, Orávik (64. Candrák) - Hodek, Bolinha (85. Škvarka)

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Od úvodu sme mali tlak, gól hostí bol zbytočný. V druhom polčase sa vyskytli zranenia, konkrétne u Černáčka a Kosíka. Zápas sme mohli vyhrať, ale hrá sa na góly."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Na Myjave je radosť chodiť na futbal, domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie a rýchlo sme prehrávali. Potom sme dali kontaktný gól a preskupili sme rady. Myslím si, že remíza je nakoniec spravodlivá."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv