VIDEO Washington prerušil sériu Rangers, prehra Chicaga

Radosť hráčov Washingtonu z výhryRadosť hráčov Washingtonu z výhry Zdroj: SITA

NEW YORK - V šiestich zápasoch NHL v noci na štvrtok sa slovenskí hokejisti nezapísali do štatistík kanadského bodovania. Hokejisti New York Rangers prehrali na ľade Washingtonu 1:4. Capitals prerušili hosťom sériu piatich víťazných zápasov. Marián Gáborík vyšiel naprázdno po "šnúre" piatich duelov s gólom.

Chicago s Mariánom Hossom doma nestrelilo ani gól, Los Angeles Kings sa tešia z víťazstva 2:0. Blackhawks sú však aj napriek prehre s päťdesiatimi bodmi lídrom celej profiligy.

New Jersey pokorilo Buffalo 3:1 aj vďaka dvom gólom Petra Sýkoru a 22 úspešným zákrokom brankára Martina Brodeura, ktorý si pripísal aj jednu asistenciu. Po zápase všetci chválili veterána Sýkoru, ktorému na oba góly prihral jeho krajan Patrik Eliáš. Pre Eliáša to boli asistencie číslo 499 a 500 v NHL. "Hral výborne. Prišiel preto, aby odvádzal v ofenzíve takéto výkony," vyjadril sa na adresu 35-ročného Sýkoru Brodeur. V drese hostí nevyšiel príliš duel slovenskému obrancovi Andrejovi Sekerovi, ktorý odohral vyše 7 minút a zaznamenal dva mínusové body.

Obhajca Stanleyho pohára z Bostonu vyhral nad Phoenixom 2:1 po predĺžení, o triumfe rozhodol obranca Dennis Seidenberg. Chára odohral vyše 24 minút, zaknihoval mínusový bod a tri strely.

Slovenské body nepriniesol ani duel San Jose - Vancouver, Handzuš odohral takmer 16 minút a trikrát ohrozil gólmana hostí Roberta Luonga.

New Jersey - Buffalo 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 10. Sýkora (Eliáš, Martin Brodeur), 22. Sýkora (Eliáš, Volčenkov), 27. Parise (Fayne, Henrique) - 28. Vanek (Leopold, D. Stafford)

Washington - New York Rangers 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 9. Johansson (Halpern), 31. Brouwer (Carlson), 34. Siomin (Nicklas Bäckström, Ovečkin), 58. Siomin (Ovečkin, Alzner) - 18. Dubinsky (R. Callahan)

Chicago - Los Angeles 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 33. Hunter (Clifford, C. Fraser), 42. Stoll (Justin Williams, Doughty)

Phoenix - Boston 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 16. Ray Whitney (Langkow, Schlemko) - 1. Krejčí (Horton, Marchand), 61. Seidenberg (Pouliot, C. Kelly)

Nashville - Minnesota 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 47. Tootoo (Blum, Bouillon), rozhodujúci sam. nájazd premenil Colin Wilson - 57. Heatley (Prosser, M. Koivu)

San Jose - Vancouver 2:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 32. Couture (Marleau), 37. J. Thornton - 12. D. Sedin (H. Sedin, Edler), 23. Kesler (Edler, Bieksa), 64. Ebbett (Bieksa, Hansen)

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com