VIDEO Flyers uspeli v Pittsburghu, Vancouver lídrom

Marc-Andre Fleury zastavuje strelu Matta ReadaMarc-Andre Fleury zastavuje strelu Matta Reada Zdroj: SITA

NEW YORK - Štvorzápasová víťazná šnúra hokejistov Pittsburghu v NHL sa v noci na piatok skončila. "Tučniaci" stroskotali na štíte Philadelphie, ktorej na domácom ľade podľahli 2:4. Z úspešného návratu na ľad Pittsburghu sa tešil Jaromír Jágr, keď zaznamenal jeden gól. Jágr, ktorý strávil prvých 11 rokov svojej kariéry v NHL s Penguins, zaistil vedenie svojho mužstva v druhej tretine na 2:1. V drese víťazov, ktorí sa dostali na čelo Atlantickej divízie, odohral slovenský obranca Andrej Meszároš vyše 20 minút, zaknihoval jeden mínusový bod.

"Teraz je pre mňa Pittsburgh ako každý iný tím, napríklad Tampa Bay. Nerobím v tom rozdiely," vyhlásil Jágr a pokračoval: "Dnes som sa cítil dobre. Dostal som sa do veľkého množstva šancí, a keby som strelil päť gólov, nikto by sa nemohol čudovať."

Hokejisti Minnesoty ukončili sériu ôsmich prehier, keď v domácom prostredí porazili Edmonton 4:3. Jedným zo strojcov výhry Wild bol český obranca Marek Židlický, ktorý zaznamenal tri asistencie.

V celkovo deviatich zápasoch si slovenskí hokejisti bodové štatistiky nevylepšili. O pozíciu najlepšieho strelca prišiel Marián Gáborík, pretože Steven Stamkos z Tampy pri víťazstve 4:3 nad Montrealom strelil 23. gól a na svojom konte má o jeden presný zásah viac ako slovenský kanonier.

Iba jeden gól videli diváci v kanadskom Winnipegu, na radosť domáceho publika ho dosiahli hráči Jets. O dvojbodovom zápise pre nováčika NHL rozhodol v druhej minúte predĺženia Evander Kane.

Anaheim s Ľubomírom Višňovským doma prehral s Vancouvrom 2:5 a kosatky sa tak dostali na čelo NHL, ktoré teraz okupujú spolu s Chicagom. Bratia Sedincovci opäť nezostali nič dlžní svojej povesti, Daniel strelil dva góly, Henrik pridal jeden presný zásah.

New York Islanders - Calgary 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 24. MacDonald (Parenteau, Tavares), 44. Tavares (Okposo), 60. Rolston (Parenteau, Nielsen) - 2. T. Jackman (Kostopoulos, Morrison)

Pittsburgh - Philadelphia 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 1. Jordan Staal (Kennedy), 54. Kennedy (Malkin, Despres) - 10. Timonen (C. Giroux, Simmonds), 27. Jágr (C. Giroux, Matt Carle), 37. Read (Couturier, Voráček), 60. Talbot (Voráček, Couturier)

Carolina - Toronto 4:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)
Góly: 5. Brandon Sutter (Bowman), 50. E. Staal (Dalpe, Tlustý), 52. Dalpe (Tlustý, E. Staal), 64. E. Staal (Faulk, McBain) - 22. Kadri (MacArthur), 47. Kuľomin (Boyce, Grabovskij), 50. Lupul (Kessel, Bozak)

Tampa Bay - Montreal 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Góly: 4. Stamkos (Kubina, Downie), 38. Wyman (Purcell, Gilroy), 43. M.-A. Bergeron (Downie, St. Louis), 49. Lecavalier (Wyman, D. Moore) - 9. Cammalleri (Desharnais, Diaz), 26. Desharnais (A. Kosticyn, Diaz), 33. E. Cole (Pacioretty, T. Kaberle)

Minnesota - Edmonton 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
Góly: 14. M. Koivu (Židlický, Zanon), 31. Palmer (Brodziak), 31. P.-M. Bouchard (Židlický, Zanon), 36. Heatley (Židlický, M. Koivu) - 2. T. Hall (Eberle, Gilbert), 35. Šmíd (T. Hall, Eager), 47. Horcoff (Smyth)

Winnipeg - Los Angeles 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 62. E. Kane (Hainsey, Wheeler)

Colorado - Phoenix 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Góly: 8. K. Porter (Paul Šťastný, Landeskog), 16. S. Elliott (Galiardi, Quincey), 50. Landeskog (Kobasew, O'Brien) - 13. Boedker (Chipchura, Pyatt), 38. Boedker (Pyatt, Chipchura)

Dallas - Columbus 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 9. Fiddler (Dvořák, Grossman) - 4. R. Nash (Johansen), 23. Vermette (J. Moore, Letestu), 47. R. Nash (J. Moore, Nikitin), 60. Ťutin (Umberger, Methot)

Anaheim - Vancouver 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Góly: 47. B. Ryan (Selänne, Sbisa), 55. Bonino (Gordon, Beleskey) - 2. H. Sedin (Burrows), 19. Hodgson (Weise, Ballard), 24. Raymond (Kesler, Edler), 28. D. Sedin (H. Sedin, Bieksa), 57. D. Sedin (H. Sedin, Burrows)

• Zdroj: TASR, ČTK, SITA, nhl.com