VIDEO Sagan ako Vlk z Wall Street: Žarty s novinármi a lídrom Froomom

Peter Sagan finišoval na 2. miestePeter Sagan finišoval na 2. mieste Zdroj: SITA

GAP - Keď sa Peter Sagan blížil do cieľa pondelkovej 16. etapy Tour de France na druhom mieste za Španielom Rubénom Plazom-Molinom, bil sa rukou do hrude, akoby chcel niečo dôležité zvestovať.

Prinajmenšom fakt, že napriek enormnej snahe sa mu znova nepodarilo vyhrať etapu a na tohtoročnej Tour de France skončil piatykrát druhý.

"Robil som to pre nabratie energie. Viete, odkiaľ pochádza to gesto? Z filmu Vlk z Wall Street," vysvetlil Peter Sagan novinárom v cieli 16. etapy. Médiá prítomné na tlačovej konferencii si mohli všimnúť, že Sagan si ešte aj "pohmkáva" rytmus skladby z pamätnej scény tohto filmu, v ktorom ju stvárnil herec Matthew McConaughey.

Sagan bol nad vecou. "Som spokojný, veď som skončil znova druhý," žartoval pred novinármi 25-ročný žilinský rodák. Chvíľu predtým sa v mixzóne pridal k lídrovi pretekov Chrisovi Froomovi, ktorý mu v domnení, že vyhral etapu, blahoželal. "Ako sa máš, Froomey? Ja som nevyhral, mal som ´nahovno´ nohy," cituje Sagana server magazínu Cycling Weekly, ktorý ho vyhlásil za najlepšieho cyklistu druhého týždňa na Tour de France.

Viac o téme: Peter Sagan Tinkoff-Saxo