Slovan prvú tohtosezónnu trofej nezískal: Vo finále premrhal dvojgólový náskok

Bratislavský Slovan vo finále nestačil na JablonecBratislavský Slovan vo finále nestačil na Jablonec Zdroj: facebook Baumit Jablonec

ČELÁKOVICE - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali v sobotňajšom podvečernom finálovom zápase s hráčmi FK Baumit Jablonec 2:3 (1:0), hoci viedli už dvojgólovým rozdielom. Hralo sa na 2x40 minút v rámci prípravného miniturnaja Ministerský pohár v českých Čelákoviciach.

"Belasí" napokon nezískali prvú tohtosezónnu trofej, napriek tomu, že sa v 23. min ujali vedenia gólom novej akvizície Tamása Priskina a na začiatku druhého polčasu v 46. min zdvojnásobil náskok Bratislavčanov Adam Zreľák. Ani to však Slovanu nestačilo, pretože v 49. min znížil Tomáš Wágner, v 68. min vyrovnal Stanislav Tecl a dokonalý obrat zavŕšil v 74. min svojím druhým presným zásahom v stretnutí Wágner.

Futbalisti Slovana predtým zvíťazili nad hráčmi ďalšieho českého prvoligového tímu SK Slavia Praha presvedčivo 4:1 (2:0). Góly "belasých" dali v prvom polčase Karol Mészáros a Samuel Štefánik, po zmene strán dvakrát skóroval striedajúci František Kubík.