Nečakané FOTO Mareka Hamšíka: Číro pod ostnatým drôtom a blato na vybielených zuboch

Marek Hamšík na pretekoch Spartan Race v NitreMarek Hamšík na pretekoch Spartan Race v Nitre Zdroj: Reebok Spartan Race

NITRA - Marek Hamšík sa v rámci posezónneho relaxu riadne odviazal. Zahodil imidž seriózneho futbalistu a dal sa na mimoriadne náročnú výzvu - zvládol Spartan Race v Nitre a tak ho fanúšikovia v sobotu mohli vidieť v skutočne nezvyčajnej pozícii. Prepotený futbalový dres vymenil za zablatené tričko a biely široký úsmev zašpinilo blato, po ktorom liezol. A nielen to, v rámci pretekov si aj zariskoval, keďže súťažiaci napríklad preskakovali oheň čo podliezali ostnatý plot.

Prvé Spartan Race preteky v novej letnej zvládlo takmer 4-tisíc pretekárov. Trať merala päť kilometrov a obsahovala 15 prekážok. Najviac si užil blato futbalista Marek Hašík, víťazom sa stal Čech Tomáš Satinský.

Trasa v Nitre bola rozložená rovnomerne, celá viedla po rovine, počas ktorej bolo rozmiestnená náročná séria prekážok. Za nesplnenú prekážku bolo povinne 30 angličákov (bez rozdielu pohlavia), aby bolo možné pokračovať v behu.

Vo svete sú Spartan Race preteky organizované v mestách veľmi populárne. Súťažiaci sa dočkali aj v Nitre vysokej steny, bahnitého terénu, skoku cez oheň, či plazenia sa pod ostnatým drôtom. Každý, kto dobehol do cieľa získal medailu, tričko a pivo. Na Slovensku sa budú konať ešte dvoje preteky - 18. júla na Donovaloch a 5. a 6. septembra v Tatranskej Lomnici.

Viac o téme: Marek Hamšík
  • Zdroj: športky