VIDEO Bayern ukončil sériu Pekaríkovej Herthy a titul má na dosah, Hamburg sa odlepil z dna tabuľky

Peter Pekarík (vľavo) a Robert LewandowskiPeter Pekarík (vľavo) a Robert Lewandowski Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Hamburgeru SV ukončili päťzápasovú šnúru prehier, keď v sobotňajšom súboji 30. kola nemeckej bundesligy zvíťazili doma nad Augsburgom 3:2. Tím zo severu krajiny, ktorý ako jediný nikdy v histórii nevypadol z najvyššej nemeckej súťaže, má pred sebou náročný záver sezóny a je namočený do boja o záchranu.

Hamburg sa po čerstvom triumfe odlepil z posledného miesta v neúplnej tabuľke, v ktorej preskočil Stuttgart i Paderborn a priebežne okupuje 16. pozíciu. Na záchranu stráca jeden bod.

Suverénny líder súťaže Bayern Mníchov zvíťazil nad Herthou Berlín 1:0 po góle Bastiana Schweinsteigera z 80. minúty. Herne sa mu však nedarilo, v druhom polčase mohol dokonca po sólovom úniku skórovať hosťujúci Schulz, ale prestrelil bránku Manuela Neuera. Hertha po takticky vyspelom výkone v Allianz Arene siahala po natiahnutí série bez prehry na osem zápasov, no v 80. minúte neustrážila obrana Schweinsteigera a ten rozhodol.

Bayern má na čele tabuľky 15-bodový náskok pred druhým Wolfsburgom, ktorý ešte čaká nedeľňajší zápas na ihrisku Borussie Mönchengladbach. V prípade, že VfL nezaboduje naplno, oslávi Bayern v predstihu zisk titulu.

Stuttgart - Freiburg 2:2 (2:0)
Góly: 24. Ginczek, 27. Harnik - 58. a 85. Petersen (prvý z pok. kopu), ČK: 66. Hloušek (Stuttgart) po druhej ŽK

Bayern Mníchov - Hertha Berlín 1:0 (0:0)
Gól: 80. Schweinsteiger
Peter Pekarík (Hertha) odohral celý zápas.

Viac o téme: Hertha Berlín Bayern Mníchov Peter Pekarík
  • Zdroj: SITA, TASR