VIDEO Pekarík pekne asistoval pri výhre Herthy, v súboji Schalke a Augsburgu remíza

Radosť hráčov Herthy po góleRadosť hráčov Herthy po góle Zdroj: FB / Hertha Berlín

BERLÍN - V nedeľňajšom zápase 27. kola nemeckej futbalovej bundesligy vyhrala Hertha Berlín nad Paderbornom 2:0 a pripísali si druhý triumf v rade. Skóre otvoril v 68. minúte Valentin Stocker a úspech domácich potvrdil dve minúty pred koncom Nika Schulze po ideálnom centri z pravej strany od slovenského reprezentanta Petra Pekaríka.

Priamy súboj medzi Ausgburgom a Schalke o piate miesto tabuľky nemeckej futbalovej ligy skončil bezgólovou remízou. Na piatej priečke tak zostáva gelsenkirchenský celok, ktorý má pred Augsburg náskok jeden bod.

V Augburgu sa príliš ofenzívne ladené stretnutie nehralo. V prvom polčase hrozili predovšetkým domáci po štandardných situáciách, ale mimo mierili Hojbjerg aj Meier. Gólom neskončil ani závar pred bránou hostí po zakončení Bobadillu. V druhej polovici malo šance tiež Schalke. Vo veľmi dobrej pozícii bol po chybe domácej obrany kanonier Huntelaar, ale na brankára Hitza nevyzrel. Oba tímy tak po bezgólovej remíze čakajú na výhru už tri zápasy, Augsburg dokonca v tejto sérii ani neskóroval.

FC Augsburg - FC Schalke 04 0:0

Hertha Berlín - Paderborn 2:0 (0:0)
Góly: 68. Stocker, 88. Schulz