VIDEO Slováci v NHL nebodovali, Hossa s Daňom sa tešili z víťazstiev

Jeff Carter(77), Drew Doughty (8), Anze Kopitar (11) a Marián Gáborík(12)Jeff Carter(77), Drew Doughty (8), Anze Kopitar (11) a Marián Gáborík(12) Zdroj: SITA

NEW YORK - Päť slovenských hokejistov sa v noci na štvrtok predstavilo v zámorskej NHL, ani jeden z nich nebodoval.

Chicago s Mariánom Hossom vyhralo na ľade New Yorku Rangers 1:0 gólom Brada Richardsa z tretej tretiny. Výborný výkon podal brankár Scott Darling, ktorý kryl všetkých 25 striel. Columbus s Markom Daňom triumfoval v Edmontone, kde pôsobí Martin Marinčin, 4:3 po nájazdovom rozstrele. Los Angeles v zostave s Mariánom Gáboríkom a Andrejom Sekerom prehral na ľade Anaheimu 2:3 po predĺžení.

New York Rangers - Chicago 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 48. B. Richards (Keith, Desjardins)
Marián Hossa (Chicago) 1 strela, odohral 21:03

Edmonton - Columbus 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 31. D. Roy (Pouliot, Jakupov), 42. Nugent-Hopkins (Eberle), 50. Jakupov (Klefbom, Ference) - 6. Savard (Wennberg, Hartnell), 24. Johansen (R. Murray, Atkinson), 51. Letestu (J. Johnson), rozhodujúci sam. nájazd Wennberg
Martin Marinčin (Edmonton) 1 strela, odohral 18:46, Marko Daňo (Columbus) 4 strely, 2 tr. min, odohral 16:44

Anaheim - Los Angeles 3:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Góly: 41. Maroon (Getzlaf, Wisniewski), 48. Silfverberg (Cogliano, Lindholm), 61. Kesler (Fowler, Despres) - 11. J. Carter (Kopitar, Doughty), 56. Justin Williams (Muzzin, Lewis)
Andrej Sekera 2 strely, odohral 19:10, Marián Gáborík (obaja Los Angeles) 2 strely, -1, odohral 17:16

Viac o téme: Andrej Sekera Marián Hossa Marián Gáborík
  • Zdroj: TASR, SITA