VIDEO Neapol v šlágri triumfoval vďaka Higuaínovi, Juventus deklasoval Hellas

Stefan Radu (vľavo) a Marek Hamšík v súboji o loptuStefan Radu (vľavo) a Marek Hamšík v súboji o loptu Zdroj: TASR

RÍM - Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom súboji 19. kola talianskej Serie A na trávniku Lazia Rím 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 18. min argentínsky útočník hostí Gonzálo Higuaín.

Slovák v dree hostí Marek Hamšík sa zapojil do hry v 62. min, keď striedal Driesa Mertensa, ktorý predtým videl žltú kartu. Neapol sa vďaka nedeľňajšiemu triumfu dostal na tretiu priečku tabuľky o 2 body práve pred Lazio Rím. Na čele je suverénny Juventus Turín, ktorý doma uspel v súboji proti Hellasu Verona jednoznačne 4:0

FC Janov, za ktorý nastúpil Juraj Kucka v 77. minúte, remizoval so Sassuolom 3:3. Remízu pre domácich zachránil v druhej minúte nadstaveného času z pokutového kopu Ioannis Fetfatzidis. V nevýrazných výkonoch pokračuje AC Miláno, ktoré prehralo na domácom trávniku s Atalantou Bergamo 0:1. Pre milánsky klub to bol už štvrtý zápas v rade bez plného bodového zisku. Tri body za víťazstvo 2:1 na ihrisku Chieva Verona zaistil Fiorentine vo 4. minúte nadstaveného času Khouma Babacar.

Juventus Turín - Hellas Verona 4:0 (2:0)
Góly: 7. a 74. C. Tévez, 3. Pogba, 66. Pereyra

AC Miláno - Atalanta 0:1 (0:1)
Gól: 33. G. Denis

Cesena - FC Turín 2:3 (1:2)
Góly: 43. a 85. Brienza (oba z pok. kopu) - 20. Benassi, 22. Quagliarella, 87. Maxi López

FC Janov - Sassuolo 3:3 (1:1)
Góly: 53. a 90.+ Fetfatzidis (druhý z pok. kopu), 25. Falque - 19. a 69. Berardi (prvý z pok. kopu), 50. Missiroli

Chievo​ - Fiorentina 1:2 (0:1)
Góly: 72. Pellissier - 35. G. Rodríguez, 90.+ Babacar

Parma - Sampdoria Janov 0:2 (0:0)
Góly: 54. Bergessio, 70. Soriano

Udinese - Cagliari 2:2 (0:1)
Góly: 55. Allan, 56. Thereau - 39. P. Joao, 90.+ Avelar (z pok. kopu)

Lazio Rím - Neapol 0:1 (0:1)
Gól: 18. Higuaín