VIDEO Juventus sa revanšoval Neapolu s Hamšíkom: Ikona Totti spasiteľom rímskeho AS

Marek Hamšík a Arturo Vidal v súboji o loptuMarek Hamšík a Arturo Vidal v súboji o loptu Zdroj: SITA

MILÁNO - Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom šlágri na záver 18. kola najvyššej talianskej dlhodobej súťaže Serie A na trávniku SSC Neapol 3:1. Góly lídra tabuľky dali Paul Pogba, Martín Cáceres a v záverečných sekundách Arturo Vidal, za domácich priebežne vyrovnal Miguel Britos. Marek Hamšík hral za SSC do 60. minúty. Juventus vedie o tri body pred AS Rím, Neapol figuruje na štvrtej priečke, za svojím aktuálnym premožiteľom zaostáva o trinásť bodov.

Juventus sa revanšoval Neapolu za prehru (2:2 po predĺžení, 5:6 v rozstrele z 11 m), ktorú inkasoval 22. decembra v národnom superpohári na neutrálnej pôde v katarskej Dauhe.

Prestížne nedeľňajšie rímske derby prinieslo remízu 2:2. Lepšie začalo hosťujúce Lazio, ktoré po prvom polčase viedlo 2:0, o aspoň bod pre domáci tím AS sa dvoma gólmi postarala po zmene strán ikona klubu Francesco Totti. Veterán si po druhom presnom zásahu urobil "selfie" pred kotlom. Vyrovnal historický strelecký rekord derby, v takýchto súbojoch má na konte už 11 gólov.

Hráči milánskeho Interu si poradili na domácom štadióne Giuseppeho Meazzu s janovským FC 3:1. Skóre otvoril v 12. min argentínsky útočník Rodrigo Palacio a v 39. min sa strelecky presadil jeho krajan Mauro Icardi. Janov zásluhou talianskeho obrancu Alessandra Izza znížil päť minút pred koncom, priaznivcov domácich "nerazzurri" však už o tri minúty upokojil srbský stopér Nemanja Vidič. Za hostí nastúpil v 53. min slovenský reprezentant Juraj Kucka.

Góly: 48. a 64. Totti - 25. Mauri, 29. F. Anderson

Atalanta Bergamo - Chievo Verona 1:1 (0:0)
Góly: 72. Zappacosta - 90. Lazarevič, ČK: 89. Bellini (Atalanta) po 2. ŽK

Cagliari - Cesena 2:1 (2:0)
Góly: 11. Joao Pedro, 27. Donsah - 89. Brienza

Fiorentina - Palermo 4:3 (1:0)
Góly: 20. Pasqual, 51. Basanta, 65. Cuadrado, 74. Joaquín - 59. a 61. Quaison, 81. Belotti (z pok. kopu)

Sampdoria Janov - Empoli 1:0 (0:0)
Gól: 49. Éder

Hellas Verona - Parma 3:1 (1:0)
Góly: 39. J. Sala, 72. L. Toni, 90.+ Valoti - 64. Lodi .

Viac o téme: Lazio Rím Inter Miláno AS Rím FC Janov