Kucka prežíva v Janove fantastické obdobie: Takéto postavenie v tabuľke nečakal

Juraj KuckaJuraj Kucka Zdroj: SITA

JANOV - Futbalisti FC Janov sa po nedeľňajšej výhre nad AC Miláno posunuli na tretie miesto v tabuľke talianskej Serie A, o dva body predstihli SSC Neapol.

O bronzovú priečku na diaľku súperia slovenskí reprezentanti Juraj Kucka a Marek Hamšík. Janovčania majú na svojom konte 26 bodov, Neapolčania 24. Vedie 35-bodový Juventus Turín.

Kucka v nedeľu proti AC Miláno odohral 71 minút. O výhre Janovčanov rozhodol v prvom polčase v 32. min hlavičkou Luca Antonelli. AC Miláno prvýkrát v sezóne prehralo na ihrisku súpera, keď nevyužilo viacero príležitostí. FC Janov zdolal červeno-čiernych prvýkrát po ôsmich zápasoch. Mužstvo zo Štadióna Luigiho Ferrarisa z ostatných deviatich stretnutí vyhralo šesť a trikrát remizovalo, vďaka čomu sa vyšplhalo vysoko v tabuľke. FC Janov naposledy prehral 28. septembra v mestskom derby so Sampdoriou 0:1.

"Nečakali sme, že budeme v tabuľke tak vysoko. Naše vybojované body sú zaslúžené. Tím je jednotný a to je veľmi dôležité," uviedol pre Genova Post Juraj Kucka.

Viac o téme: Juraj Kucka FC Janov