Slováci v NHL opäť nesklamali: Gáboríkov piaty gól v sezóne, Pánik odohral 9 minút

Henrik Lundqvist kryl všetkých 16 strielHenrik Lundqvist kryl všetkých 16 striel Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti úradujúceho šampióna zámorskej NHL Los Angeles Kings prehrali v noci na pondelok napriek gólu slovenského útočníka Mariána Gáboríka na ľade Toronta 3:4 po samostatných nájazdoch. Gáborík na začiatku tretej tretiny dostal hostí do vedenia 3:2 jeho piatym gólom v sezóne, no domáci, za ktorých odohral takmer 9 minút ďalší slovenský útočník Richard Pánik, vyrovnali a napokon uspeli v nájazdoch.

V nich svoj pokus nepremenil Gáborík, jediným úspešným exekútorom bol domáci Joffrey Lupul. Toronto vyhralo už piaty zápas za sebou.

V ďalších dueloch vyhralo Chicago v domácom United Center nad Calgary 2:1, resp. New York Rangers zvíťazili v Edmontone 2:0. Pre Oilers to bola už pätnásta prehra v posledných 16 zápasoch. Švédsky brankár jazdcov Henrik Lundqvist kryl všetkých 16 striel domácich, zaznamenal piaty shutout v sezóne a 55. v kariére.

Toronto - Los Angeles 4:3 pp a sn (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 14. Santorelli (Winnik, Holzer), 20. Franson (Kadri, Santorelli), 49. van Riemsdyk (Franson, Kessel), rozh. samost. nájazd Lupul - 37. Williams (Clifford, Martinez), 40. King (Regehr, Martinez), 42. GÁBORÍK (Williams, Stoll). Brankári: Reimer - Quick, strely na bránku: 31:36, 19.219 divákov.

Edmonton - NY Rangers 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 17. Girardi (Nash, Zuccarello-Aasen), 60. Hagelin (D. Moore). Brankári: Scrivens - Lundqvist, strely na bránku: 16:22, 16.839 divákov

Chicago - Calgary 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 29. Sharp (Toews, Kane), 53. Saad (Toews, Hjalmarsson) - 25. Hudler (Gaudreau, Brodie). Brankári: Raanta - Hiller, strely na bránku: 28:24, 21.572 divákov.

Slováci v akcii:
Marián Gáborík (Los Angeles)    16:17  1  0  1  +1  7  0
Marián Hossa (Chicago)          16:19  0  0  0  +1  1  2
Richard Pánik (Toronto)          8:53  0  0  0   0  1  0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

Viac o téme: Marián Gáborík Los Angeles Kings