Slovan potešil domáce publikum výhrou: Kvalitný hokej a výborný Janus!

Sprava: Brankár Jaroslav Janus (hore) a Ivan Baranka (dole) zo Slovana a Talgat Žajlauov z BarysaSprava: Brankár Jaroslav Janus (hore) a Ivan Baranka (dole) zo Slovana a Talgat Žajlauov z Barysa Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hráči Slovana Bratislava prerušili v Kontinentálnej hokejovej lige trojzápasovú sériu prehier a v stredajšom stretnutí si doma poradili s Barysom Astana 3:2. Bratislavčania podali oveľa lepší výkon ako v predchádzajúcom súboji s Omskom a v tabuľke Západnej konferencie sa posunuli zo štrnásteho na dvanáste miesto. Na priečky zaručujúce postup do play-off majú sedembodové manko.

Prvú väčšiu šancu mal hosťujúci Barys. Z ľavého kruhu príklepom vystrelil Dallman, Janus v rozkľaku puk pravým betónom vyrazil.

Murley nabil Ölveckému, ten síce prestrelil bránku hostí, no puk sa odrazil spoza bránky k bránkovisku a práve Murley ho pohotovo usmernil do odkrytej časti bránky súpera - 1:0!

V 10. minúte vidíme ďalší gól v podaní rozbehnutého Slovana, puk však do bránky hostí dopravili domáci korčuľou a rozhodca tak druhý zásah belasých neuznáva.

Belasí naďalej zvierajú svojho súpera, Šťastný sa otočil s pukom na ľavom kruhu, vystrelil, Ivanov puk vyrazil pred seba a Surový ho poslal do ľavého horného rohu bránky - 2:0!

Hosťujúci tréner reagoval na stav oddychovým časom. Ten Astane evidentne pomohol a hostia sa dočkali svojho úvodného gólu. Rudenko nakorčuľoval s pukom do pásma, spoza kruhov vystrelil, Janus puk vyrazil pred seba, Rudenko sa prehnal okolo Tičara a cez kľučku po ľade puk poslal za chrbát Janusa.

Druhú tretinu začal úspešnejšie kazašský klub. Akcia hostí po vyhranom buly skončila pohotovou strelou Bochenskiho a pukom v bránke Janusa. Aktívnejším tímom však zostávajú belasí.

Slovanistom sa snaha vyplatila. V 35. minúte vyštartoval na brankára Ivanova kapitán Bartovič, ktorému nestíhal žiaden obranca. V koncovke nezaváhal a posunul bratislavský celok do vedenia - 3:2!

V druhej tretine už gól nepadol aj napriek výraznému oslabeniu domácich. Barys hral presilovku piatich proti trom, ale Janus predviedol skvelé zákroky a udržal Slovan vo vedení.

V úvode záverečnej tretiny pokračovalo oslabenie, ale slovanisti sa úspešne ubránili. Slovan sa dostáva do gólových príležitostí, ale nedarí sa mu pridať ďalší gól. Nevyužili ani presilovú hru. Iba minútu pred koncom sa obrovskej chyby dopustil Starosta. Našťastie hokejisti Astany nepotrestali zaváhanie. Následne mohol rozhodnúť do prázdnej brány Bartovič, ale trafil iba žrďku. Slovan vyhral 3:2 a pripisuje si tri body.

Slovan Bratislava - Barys Astana 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 6. Murley (Ölvecký), 11. Surový (A. Šťastný, Kudrna), 35. Bartovič - 14. Rudenko (Lundin), 23. Bochenski (Dawes, D. Boyd)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Anisimov, Odiňš - Kučava, Novikov, 7240 divákov

Slovan: Janus - Sersen, Starosta, Štajnoch, Baranka, J. Brejčák, Sigalet, Luža - Netík, Tičar, Jeglič - Bartovič, V. Nedorost, Š. Ružička - Ölvecký, Murley, L. Hudáček - Kudrna, Surový, A. Šťastný

Astana: A. Ivanov - Dallman, Lundin, Savčenko, Semionov, Cerenok, Bartulis - Bochenski, D. Boyd, Dawes - Starčenko, Antropov, Rudenko - Puškarev, Gavrilin, Žajlauov - Poliščuk, Upper, Kvaša

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Dnes to bol z našej strany kolektívny výkon. Astana má skvelý tím. Hrali sme od začiatku do konca ako mužstvo jeden za druhého, snažili sme sa. Štefan Ružička nedohral pre zranenie."

Andrej Nazarov (tréner Astany): "Prespali sme prvých päť až sedem minút, potom sme zobudili a začali hrať našu hru. Inkasovali sme dva góly a bolo náročné sa vrátiť do stretnutia. Chýbalo nám väčšie šťastie, preto sme prehrali."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Barys Astana
  • Zdroj: SITA, športky