VIDEO Gáborík skóroval a premenil nájazd, Boston bez Cháru utŕžil debakel

Stephane Robidas (12) a Brad Marchand (63)Stephane Robidas (12) a Brad Marchand (63) Zdroj: SITA

NEW YORK – Ani gól slovenského útočníka Mariána Gáboríka nestačil hokejistom LA Kings k víťazstvu nad Anaheimom v zápase zámorskej NHL. V noci na štvrtok podľahli na súperovom ľade 5:6 pp a sn, keď o víťazný presný zásah sa postaral Ryan Kesler.

Gáborík sa zapísal do streleckej listiny v 48. minúte duelu a navyše v samostatných nájazdoch ako jediný v drese "kráľov" premenil svoj pokus. Na ľade strávil celkovo 19:05 minút a pripísal si aj jednu plusku.

Hokejisti Toronta triumfovali v domácom zápase nad Bostonom vysoko 6:1. Základ úspechu položili v druhej tretine, keď strelili štyri góly a dostali sa do pohodlného vedenia 5:1. "Medvedi", ktorým chýba zranený slovenský kapitán Zdeno Chára, tak prerušili päťzápasovú víťaznú sériu. Za domáci tím nastúpil útočník Richard Pánik a počas viac ako 12-minútového pobytu na ľade zaznamenal jednu strelu.

Toronto - Boston 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Góly: 7. Kessel (Phaneuf, Franson), 21. Kessel (Bozak, Van Riemsdyk), 22. Rielly (Holland), 24. Bozak (Van Riemsdyk, Franson), 30. Van Riemsdyk (Bozak, Gardiner), 48. Holland (Komarov, Santorelli) - 35. Seidenberg (Lucic, Bergeron)
Richard Pánik (Toronto) 1 strela, odohral 12:07

Anaheim - Los Angeles 6:5 po sam. nájazdoch (0:2, 2:1, 3:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 28. Fowler (Cogliano, Rakell), 32. Silfverberg (Kesler, Lindholm), 43. Kesler (Silfverberg, Beleskey), 55. Kesler (Vatanen, Lindholm), 59. Getzlaf (Smith-Pelly, Vatanen), rozhodujúci sam. nájazd Kesler - 10. Kopitar (tr. strieľanie), 20. Doughty (Muzzin, Carter), 30. Lewis (Clifford, McNabb), 48. GÁBORÍK (Doughty, Muzzin), 52. Williams (Martinez, Kopitar)
Marián Gáborík 1 gól, 3 strely, +1 odohral 19:05

Viac o téme: Boston Zdeno Chára Toronto
  • Zdroj: TASR, SITA, nhl.com