Zvolen sa revanšoval mladíkom: Dvadsiatku deklasoval šiestimi gólmi

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti HKM Zvolen si zobrali ponaučenie z predchádzajúceho nezdaru proti tímu HK Orange 20 a v utorňajšom stretnutí 21. kola najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Tipsport extraligy zvíťazili na ľade mladíkov v bratislavskom Ružinove vysoko 6:1. Základ úspechu položili hostia už dvoma gólmi v úvodnej tretine. V strednej časti pridali ďalšie dva zásahy (popri jednom inkasovanom) a v záverečnej znova skórovali dvakrát.

Zvolenčania sa mohli ujať vedenia už v 2. minúte, no Síkelovi v radosti zabránil brankár Godla. Hostia stupňovali aktivitu, ktorá napokon v 12. minúte vyústila do prvého gólu, keď ukážkovú kombináciu počas presilovky presne zakončil Jurík - 0:1. O dve minúty sa ten istý hráč po presnej prihrávke Podkonického tešil aj z druhého gólu.

Po zmene strán si Zvolenčania poistili zisk troch bodov ďalšími dvoma presnými zásahmi. Tentoraz sa Jurík ocitol v pozícii nahrávača, v presilovke naservíroval puk Hraškovi a ten nedal Godlovi šancu - 0:3. V 28. minúte vyhnal brankára juniorov na striedačku Chovan, jeho miesto zastal Okoličány. Dvadsiatka korigovala tri minúty pred druhou sirénou, Šimka po obliehaní zvolenského bránkoviska prestrelil Koyš.

V záverečnom dejstve potvrdil Zvolen úlohu favorita a po ďalších presných zásahoch Chovana s Podkonickým sa tešil z triumfu 6:1. Zvolenčania 17. septembra podľahli "dvadsiatke" pod Pustým hradom 4:5 po samostatných nájazdoch.

HK Orange 20 - HKM Zvolen 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
Góly: 37. Koyš (M. Sukeľ, Briestenský) - 12. L. Jurík (L. Pokovič, Podkonický), 14. L. Jurík (Podkonický, Michal Chovan), 23. Hraško (L. Jurík, Michal Chovan), 28. Michal Chovan (Škvaridlo, Ťavoda), 47. Michal Chovan (L. Jurík), 57. Podkonický (Michal Chovan, L. Jurík)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Milan Novák - Kacej, Stanzel, 252 divákov

Orange 20: Godla - Pavúk, Bačik, Hochel, Jendroľ, Mendrej, J. Varga, Vadovič, F. Fekiač - S. Petráš, Kabáč, Skalický - Briestenský, M. Sukeľ, Koyš - P. Galis, D. Rehák, Hrušík - Giľák, Horvát, Tábi

Zvolen: M. Šimko - Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, Ťavoda, Jozef Kentoš - Puliš, Brabenec, Obdržálek - Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan - Škvaridlo, Síkela, M. Sloboda - J. Žilka, Fekiač, Martin Ďaloga

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20 /zdroj: www.onlajny.eu/: "Bolo vidieť, že nás súper nepodcenil. Upozorňovali sme hráčov, že Zvolen je ofenzívny tím. Našou chybou bolo, že sme boli zbytočne vylučovaní. Zvolen výborne využíval presilovky a umnou hrou nás rozobral."

Josef Turek, tréner HKM Zvolen /zdroj: www.onlajny.eu/: "Odohrali sme výborný zápas, na ktorý sme sa dobre pripravili. Nič sme nepodcenili, išli sme na doraz. Výborne zachytal Šimko a výborne zahrala päťka Lukáša Juríka. Súper celý zápas dobre korčuľoval, vytváral si strelecké príležitosti, a preto si výsledok vážime."

Viac o téme: HKM Zvolen HK Orange 20
  • Zdroj: SITA, TASR