Slovenskí mladíci vedenie neudržali: Žilinskí vlci tromi gólmi otočili duel v Bratislave

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina triumfovali vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport extraligy 2014/2015 na ľade HK Orange 20 3:1.

Už v 2. minúte mohla dvadsiatka otvoriť skóre, Sukeľ však v úniku neprekonal Cibuľu. Potom už hrozili len hostia, no Drevenák a po ňom ani Jabrocký so Šimkom neprepasírovali puk za Godlov chrbát.

Po zmene strán sa ako prví dočkali gólu domáci, keď v 22. minúte Sukeľ tečoval Pavúkovu strelu od modrej za Cibuľu. "Vlci" vyrovnali stav o sedem minút neskôr, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval Kubiš. O minútu následne dokonali obrat v skóre, Godlu prekonal Bobček.

V záverečnej časti hry poistil žilinský triumf Kanko, ktorý v 46. minúte ideálne zužitkoval Kristekovu prihrávku spoza bránky.

HK Orange 20 - MsHK DOXXbet Žilina 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 23. M. Sukeľ (Pavúk, Briestenský) - 29. Kubiš (A. Lipovský, Drábek), 30. Bobček (Kristek), 46. Kanko (Kristek, Milan Procházka)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Kacej, M. Orolin, 161 divákov

Orange 20: Godla - Hochel, Bačik, Pavúk, Jendroľ, F. Fekiač, J. Varga, Giľák, Mendrej - S. Petráš, Kabáč, Skalický - Briestenský, M. Sukeľ, Koyš - P. Galis, D. Rehák, R. Bondra - Hrušík, Horvát, Tábi

Žilina: Cibuľa - Dresler, Krčula, Bajaník, S. Hudec, Bobček, Ďurkech, Haluza, Bednár - Kanko, Kristek, Milan Procházka - Šimko, Š. Novotný, Jabrocký - Drevenák, O. Rusnák, Valášek - A. Lipovský, Drábek, Kubiš

Viac o téme: Tipsport extraliga HK Orange 20 MsHK DOXXbet Žilina
  • Zdroj: TASR, SITA