VIDEO Chelsea nečakane zakopla v Maribore, Sporting víťazom šesťgólovej prestrelky

Didier Drogba na trávniku v súboji s MariboromDidier Drogba na trávniku v súboji s Mariborom Zdroj: SITA

MARIBOR - Futbalisti Chelsea si mierne skomplikovali situáciu v G-skupine nečakaným zakopnutím na pôde NK Maribor. Slovinský zástupca vydoloval cennú remízu 1:1, keď sa o jeho vedenie postaral v 50. minúte macedónsky legionár Agim Ibraimi technickou strelou z hranice pokutového územia.

Londýnčania už dokázali iba vyrovnať zásluhou Nemanju Matiča. Chelsea mohla brať aj vítazstvo, ale päť minút pred koncom Eden Hazard  nepremenil pokutový kop. Do postupovej tajničky výrazne prehovoril Sporting Lisabon triumfom 4:2 nad Schalke 04, keď domáci otočili nepriaznivé skóre.

G-skupina:

Sporting Lisabon (Portug.) - Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) 4:2 (1:1)
Góly: 26. Sarr, 52. Jefferson, 72. Nani, 90.+ Slimani - 17. Slimani (vlastný), 88. Aogo, ŽK: 16. Sarr, 40. Joao Mário, 78. W. Carvalho - 14. Huntelaar, 18. Fuchs, rozhodoval: Tagliavento (Tal.)

Sporting: Rui Patrício - Cédric Soares, Sarr, Paulo Oliveira, Jefferson - W. Carvalho - Nani (89. Capel), Adrien Silva, Joao Mário (82. Rosell), C. Mané (69. A. Carrillo) - Slimani

Schalke: Fährmann - Učida, Höwedes, Neustädter, Fuchs (78. Kirchhoff) - Choupo-Moting, Höger, Aogo, Obasi (69. Sam) - M. Meyer (65. K.-P. Boateng) - Huntelaar

NK Maribor (Slovin.) - FC Chelsea (Angl.) 1:1 (0:0)
Góly: 50. Ibraimi - 73. N. Matič, ŽK: 36. Ž. Filipovič, 53. Stojanovič, 85. Viler - 24. Filipe Luís, rozhodoval: Orsato (Tal.)

Maribor: J. Handanovič - Stojanovič, Rajčevič, Arghus, Viler - Ibraimi (90. Bohar), Mertelj, Ž. Filipovič, Sallalich (90.+ N'Diaye) - L. Zahovič (73. J.-P. Mendy), Marcos Tavares

Chelsea: P. Čech - Ivanovič, Zouma, Terry, Filipe Luís (56. Ramires) - Willian (46. Oscar), Fábregas, N. Matič, E. Hazard - Schürrle (46. Diego Costa) - D. Drogba