VIDEO Chelsea šesťgólovým uragánom prevalcovala Maribor, Schalke uspelo v bláznivej prestrelke

Didier Drogba preskakuje gólmana MariboruDidier Drogba preskakuje gólmana Mariboru Zdroj: SITA

LONDÝN - Gólostroj videli diváci v Londýne, kde FC Chelsea rozstrieľala slovinský Maribor 6:0, za hostí nepremenil pokutový kop Ibraimi. V ďalšom súboji G-skupiny v súboji Schalke 04 Gelsenkirchen - Sporting Lisabon padlo až sedem gólov, domáci premeneným pokutovým kopom Choupa-Motinga z nadstaveného času druhého dejstva triumfovali 4:3.

Český brankár v službách Chelsea Petr Čech si pripísal ešte len tretí štart v dvanástom súťažnom zápase Chelsea v novej sezóne. Za "Blues" predtým chytal len v dueli Ligového pohára s Boltonom a 66 minút zápasu s Arsenalom, v ktorom sa zranil Belgičan Thibaut Courtois, ktorý dnes zostal na lavičke.

Český brankár pôsobil medzi tyčami iste a v 64. minúte ustál penaltu, keď hosťujúci Ibraimi trafil tyč. Čech neinkasoval z posledných štyroch penált, ktorým v Lige majstrov čelil.

Inak ale útočila Chelsea. Skóre otvoril Rémy, ktorý vzápätí kvôli zraneniu prepustil miesto Drogbovi. Útočník z Pobrežia Slonoviny v 23. minúte premenil penaltu a pripísal si prvý gól po letnom návrate do Chelsea. Trafil sa aj Terry, potom si dal vlastný gól Viler a najvyššiu výhru "Blues" v Lige majstrov zariadili v závere dvomi gólmi Hazard.

G-skupina:

Schalke 04 Gelsenkirchen (Nem.) - Sporting Lisabon (Portug.) 4:3 (1:1)
Góly: 34. Obasi, 51. Huntelaar, 60. Höwedes, 90.+ Choupo-Moting (z pok. kopu) - 16. Nani, 63. a 78. Adrien Silva (prvý z pok. kopu), ŽK: 19. Maurício, 45.+ Cédric Soares, 56. Nani (všetci Sporting), ČK: 33. Maurício (Sporting) po druhej ŽK, rozhodoval: Karasev (Rus.)

Schalke: Fährmann - Učida, Kaan Ayhan, Höwedes, Aogo - Neustädter , Höger - Obasi (65. M. Meyer), K.-P. Boateng (46. Choupo-Moting), Draxler (83. Sam) - Huntelaar

Sporting: Rui Patrício - Cédric Soares, Oliveira, Maurício, Jonathan Silva - W. Carvalho - Joao Mário (38. Sarr), Adrien Silva - Nani, Carrillo (89. Capel) - Slimani (25. Montero)

FC Chelsea (Angl.) - NK Maribor (Slovin.) 6:0 (3:0)
Góly: 13. Rémy, 24. D. Drogba (z pok. kopu), 31. Terry, 54. Viler (vlastný), 77. a 90. E. Hazard (prvý z pok. kopu), bez kariet, rozhodoval: Makkelie (Hol.)

Chelsea: P. Čech - Ivanovič, Zouma, Terry, Filipe Luís - Fábregas (60. Ake), N. Matič - Willian, Oscar (73. Solanke), E. Hazard - Rémy (16. D. Drogba)

Maribor: J. Handanovič - Stojanovič, Rajčevič, Šuler, Viler (57. Vršič) - Mertelj , Ž. Filipovič - Mejač, Bohar - Marcos Tavares (72. Mendy), Ibraimi (68. Zahovič)