VIDEO Bayern v šlágri siedmimi gólmi zmietol rímske AS, City s CSKA nestačilo dvojgólové vedenie

Xabi Alonso oslavuje gól Bayernu, vľavo sklamaný Francesco TottiXabi Alonso oslavuje gól Bayernu, vľavo sklamaný Francesco Totti Zdroj: SITA

MOSKVA - Futbalisti Bayernu Mníchov deklasovali v šlágri utorňajšieho programu Ligy majstrov 2014/2015 AS Rím na jeho trávniku 7:1. O svojom presvedčivom triumfe rozhodli piatimi gólmi už v prvom polčase a potvrdili tak svoju dominanciu medzi tímami E-skupiny. Po úvodných troch kolách hlavnej fázy majú na konte deväť bodov, Rimania strácajú z druhej priečky tri. Tretí je Manchester City, ktorý len remizoval na pôde CSKA Moskva 2:2 a výrazne si skomplikoval šance na postup do osemfinále.

Vypredaný Olympijský štadión v Ríme zmrazil už v 9. minúte Robben, ktorý si loptu v šestnástke zasekol typicky na ľavú nohu a presnou strelou skóroval. "Bavori" v ďalšom priebehu úplne ovládli hru a výrazne prevyšovali domácich vo všetkých aspektoch. V 24. minúte podčiarkli obrovskú hernú pohodu presnou kombináciou s gólovou koncovkou Götzeho a už o minútu neskôr sa poľahky presadil hlavou z päťky aj top kanonier Lewandowski. Po polhodine hry pridal štvrtý presný zásah opäť Robben a polčasovú skazu dokonal v 36. minúte presne umiestnenou strelou z "bieleho bodu" Müller. Hoci sa domáce AS v druhom polčase herne vzchopilo, napriek niekoľkým gólovým príležitostiam sa ujala len Gervinhova hlavička zo 66. minúty. Konečný rezultát 7:1 stanovili striedajúci Ribery so Shaqirim. Bayern si pripísal už dvanáste víťazstvo vo všetkých súťažiach za sebou, práve v Ríme však prvýkrát inkasoval od 30. augusta, keď jeho defenzívu prekonalo Schalke.

Futbalisti CSKA Moskva síce prehrávali s anglickým Manchestrom City po I. polčase utorkového duelu 3. kola hlavnej fázy futbalovej Ligy majstrov 2014/2015 už 0:2, dokázali však vyrovnať a získali prvý bod v tejto súťaži. Hostí poslali do vedenia Agüero s Milnerom, no striedajúci Doumbia v 65. min skorigoval a Natcho v 86. min vyrovnal z pokutového kopu. Duel sa hral pred prázdnymi tribúnami, keďže CSKA Moskva pyká za rasistické správanie a iné výčiny fanúšikov počas septembrového debaklu 1:5 s Rimanmi v talianskej metropole. Zaujímavosťou je, že brankár CSKA Igor Akinfejev v utorok inkasoval aspoň gól už v 24. zápase za sebou, túto nelichotivú sériu odštartoval už v ročníku 2006/2007.

E-skupina:

AS Rím (Tal.) - Bayern Mníchov (Nem.) 1:7 (0:5)
Góly: 66. Gervinho - 9. a 30. Robben, 23. Götze, 25. Lewandowski, 36. Th. Müller (z pok. kopu), 78. Ribéry, 80. Shaqiri, ŽK: 29. Iturbe, 56. Torosidis, 57. Nainggolan - 63. Bernat, rozhodoval: Eriksson (Švéd.)

AS Rím: De Sanctis - Torosidis, Yanga-Mbiwa, Manolas, Ashley Cole (46. Holebas) - Pjanič (79. Ljajič), De Rossi, Nainggolan - Iturbe, Totti (46. Florenzi), Gervinho

Bayern: Neuer - Benatia, J. Boateng, Alaba - Lahm, Xabi Alonso - Robben, Götze (79. Shaqiri), Bernat - Th. Müller (60. Rafinha) - Lewandowski (68. Ribéry)

CSKA Moskva (Rus.) - Manchester City (Angl.) 2:2 (0:2)
Góly: 65. Doumbia, 86. Natcho (z pok. kopu) - 29. Agüero, 38. Milner, ŽK: 57. Fernando (Manchester City), rozhodoval: Vad (Maď.), hralo sa pred prázdnymi tribúnami

CSKA: Akinfejev - Mário Fernandes, V. Berezuckij, A. Berezuckij (46. Doumbia, 90. Cauna), Ignaševič, Ščennikov - Z. Tošič (69. Jefremov), R. Jeremenko, Natcho, G. Milanov - Musa

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Mangala, Kolarov - Y. Touré, Fernando (87. Jovetič) - Milner, David Silva (78. Fernandinho) - Agüero, Džeko (72. Jesús Navas)