Slovan zdolal na sústredení Lugano, v nájazdoch sa blysol Janus

Jaroslav JanusJaroslav Janus Zdroj: SITA

LUGANO - Hokejisti HC Slovan Bratislava zdolali v druhom zápase na švajčiarskom sústredení v rámci prípravy na novú sezónu KHL sedemnásobného domáceho šampióna HC Lugano 3:2 po samostatných nájazdoch. V tých sa presadili za "belasých" Tomáš Netík, Ladislav Nagy a Martin Štajnoch. Na druhej strane Jaroslav Janus v bránke Slovana zneškodnil tri zo štyroch nájazdov súpera.

Už v 4. minúte sa postaral o prvú zmenu skóre Václav Nedorost, ktorý si tak otvoril strelecký účet v drese Slovana. V 17. minúte zvýšil Šťastný presnou strelou z pravého kruhu a stanovil skóre prvej tretiny na 2:0. Na začiatku druhého dejstva znížil do odkrytej bránky Schlumpf, no v jeho závere poslali rozhodcovia hráčov predčasne do šatní, keďže domáci fanúšikovia zahalili plochu odpálenými dymovnicami. V tretej tretine poslal domáci Vauclair gólom na 2:2 duel do predĺženia. O víťazovi napokon rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých sa za Slovan presadili Netík, Nagy aj Štajnoch.

Zverenci Rostislava Čadu podľahli v úvodnom dueli vo Švajčiarsku ďalšiemu účastníkovi KHL Víťazu Podolsk 2:3 po samostatných nájazdoch. Na záver sústredenia ich v nedeľu čaká duel s ruským klubom z nadnárodnej súťaže CSKA Moskva so začiatkom o 19.00 h.

HC Lugano (Švaj.) - HC Slovan Bratislava 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 0:1), samostatné nájazdy: 1:2
Góly: 24. Schlumpf (Klasen, F. Pettersson), 47. Vauclair (Ulmer, Steinmann) – 4. V. Nedorost (Vondrka), 17. A. Šťastný (Surový), rozhodujúci sam. nájazd: L. Nagy

Zostava Slovana: Janus - Backlund - Baranka, Sersen, Sigalet, Štajnoch, Mojžíš, J. Brejčák, V. Mihálik, Luža - Vondrka, V. Nedorost, L. Nagy - Bartovič, Bližňák, Murley - A. Šťastný, Surový, L. Hudáček - Jeglič, Tičar, Netík - Lunter, White

Viac o téme: Slovan Janus Bratislava Lugano
  • Zdroj: TASR, SITA