Hnev hokejistov Slovana po prehre s Podolskom: Tie isté slová ako minulý rok!

Libor HudáčekLibor Hudáček Zdroj: hcslovan.sk

BELLINZOTE - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom prípravnom zápase vo švajčiarskej Bellinzone s ďalším účastníkom Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Viťazom Podoľsk 2:3 po samostatných nájazdoch.

Zverenci trénera Rostislava Čadu inkasovali dva góly v druhej tretine, keď raz inkasovali dokonca pri vlastnej presilovke. V tretej časti zariadili vyrovnanie L. Hhudáček a Murley, duel dospel až do samostatných nájazdov. V nich za bratislavský tím uspel len Netík a Slovan štvrtkový duel prehral.

Hráči bratislavského tímu sa po zápase vyjadrovali v rovnakom tóne ako celú minulú sezónu, hovorili o vypracovaných, ale nepremenených šanciach a o tom, že sa treba vyvarovať zbytočných vylúčení.

Rostislav Čada (tréner Slovana): Odohrali sme dobrý zápas s dobrým záverom v tretej časti hry. Za nepriaznivého stavu sme neustále pracovali, vytvárali si tlak, z čoho pramenili príležitosti a zaslúžene sme vyrovnali. V tomto zápase je treba oceniť bojovnosť a morálku mužstva, ktoré dokázalo zvrátiť nepriaznivý výsledok. Osobne ma mrzí gól zavinený našou ľahkovážnosťou počas presilovej hry v druhej tretine.

Libor Hudáček: Prvú tretinu poznačilo z našej strany dosť veľa zbytočných faulov, čo nás môže mrzieť, pretože v rovnovážnom stave sme mali navrch. V druhej tretine bolo pár hluchých miest, ktoré súper potrestal dvoma gólmi. Záverečnú časť hry sme hrali bez faulov, veľakrát v presilovke a boli jasne lepším tímom. Možno chýbalo v závere trošku viac šťastia, kľudu v koncovke a zápas sme mohlo zvrátiť úplne. Pri mojom kontaktnom góle mi dobre puk posunul Sigy, obranca mi naletel na sťahovačku a brankára som prekonal z priestoru medzi kruhov strelou - tak ako mi radil Jaro Janus – na vyrážačku.

Ladislav Nagy (lwetná posila belasých): Prvé dve tretiny neboli ideálne, nehrali sme príliš dobre. V tretej tretine sme začali napádať, viac korčuľovať a vytvárať si dostatok vyložených príležitostí.  Myslím, že ak by sme tak hrali od začiatku, mohli sme dnes kľudne vyhrať. Sme stále v príprave, nie je to ešte ono. V zápasoch máme dosť vyložených šanci, ktoré nepremieňame. Aj ja osobne som dnes mohol streliť gól. Je však pozitívne, že sa do nich dostávame. Verím, že sa to rýchlo zlomí a z príležitostí príde viac gólov.

Matt Murley (letná posila belasých): Na začiatku zápasu sme sa nechávali vylučovať a tým pustili súpera do šancí. Niekoľko striedaní nám nevyšlo v druhej časti hry, Viťaz mal zopár brejkov, šancí a strelil dva góly. Napriek tomu ukázalo mužstvo skvelý charakter a vo výbornej tretej tretine sa nám najskôr podarilo znížiť a minútu pred koncom som dokázal doraziť puk zblízka do brány. Mne osobne sa hralo s Máriom a Milanom veľmi dobre, už v ostatnom priebehu zápasu sme mali niekoľko slušných šancí, škoda len, že sme z nich neskórovali.

Viac o téme: Hokej Slovan Bratislava KHL Viťaz Podolsk Pipravný zápas Hlasy hráčov
  • Zdroj: kt; Športky; SITA; hcslovan.sk