Turínske derby rozhodol Tévez, AC Miláno uspelo v Sampdorii

Keisuke Honda a Pawel WszolekKeisuke Honda a Pawel Wszolek Zdroj: SITA

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno iba remizovali v nedeľňajšom stretnutí 25. kola talianskej Serie A na domácom trávniku s Calgiari 1:1. Diváci stŕpli, keď skóre z pokutového kopu otvoril v 40. minúte Pinilla a Cagliari ešte po polčase viedlo. Aspoň bod domácim napokon presnou strelou v 51. minúte zachránil Rolando.

Druhý milánsky veľkoklub nezaváhal, hráči AC si odviezli tri body z trávnika Sampdorie Janov za víťazstvo 2:0, ktoré zariadili góly novej posily Adela Taarabta a stopéra Adila Ramiho.

V turínskom derby sa tešil z víťazstva slávnejší Juventus, ktorý zdolal AC najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól súboja strelil v 30. minúte argentínsky zakončovateľ Carlos Tévez. Vedúca "stará dáma" si tak udržala v tabuľke pred druhým AS Rím deväťbodový náskok, "vlci" však majú zápas k dobru.

Juventus Turín - FC Turín 1:0 (1:0)
Gól: 30. C. Tévez

Lazio Rím - Sassuolo 3:2 (1:0)
Góly: 37. Radu, 74. Klose, 83. Candreva - 72. Floccari, 79. Floro Flores

Livorno - Hellas Verona 2:3 (0:3)
Góly: 72. Paulinho, 73. Greco - 34. Jankovič, 43. Romulo, 45.+ L. Toni

Chievo Verona - Catania 2:0 (1:0)
Góly: 37. Thereau (z pok. kopu), 68. Rigoni, ČK: 42. Sardo (Chievo)
Norbert Gyömbér (Catania) sedel na lavičke náhradníkov.