Rozhodla penalta a červená karta: Barcelona vonku porazila ManCity a je blízko postupu

Spoluhráči Lionela Messiho oslavujú gól do siete ManCitySpoluhráči Lionela Messiho oslavujú gól do siete ManCity Zdroj: SITA

MANCHESTER - Futbalisti FC Barcelona aj Paríža St. Germain jasne smerujú do štvrťfinále Ligy majstrov 2013/2014. V utorňajších prvých zápasoch osemfinále dosiahli víťazstvá na nulu, hoci hrali u súperov.

Šláger na Etihad štadióne ponúkol v prvom polčase taktický futbal. Predvedenej hre chýbalo viac aktivity na oboch stranách, takže tímy nenapĺňali papierové predpoklady. Ani jedno mužstvo nemalo citeľnú prevahu. Domáci hrozili predovšetkým z rýchlych protiútokov a hostia sa naopak prezentovali tradičným kombinačným štýlom hry. Dôležitý moment zápasu tak prišiel až v druhom polčase. V 53. minúte Demichelis zastavil unikajúceho Messiho na hranici šestnástky len za cenu faulu a nasledovala nielen penalta, ale aj červená karta pre stopéra domácich. Argentínsky kanonier sa nemýlil a z bieleho bodu dal svoj 66. gól v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži - 0:1. V 77. minúte mal blízko k vyrovnaniu Silva, ale jeho gólovú krížnu   strelu bravúrne kryl brankár Valdes. Napriek snahe a aktivite spoločne s prestriedaním sa hráčom "Citizens" už vyrovnať nepodarilo. Naopak, po rýchlom brejku krížnou prízemnou strelou spečatil víťazstvo hostí Alves.

Odvety sú na programe v stredu 12. marca. Už v stredu 19. februára prídu na rad úvodné časti konfrontácií AC Miláno - Atlético Madrid a Arsenal Londýn - Bayern Mníchov. Budúci týždeň odohrajú prvé duely Zenit Petrohrad s Borussiou Dortmund, Olympiakos Pireus s Manchestrom United, Galatasaray Istanbul s FC Chelsea a Schalke 04 Gelsenkirchen s Realom Madrid.

Manchester City (Angl.) - FC Barcelona (Šp.) 0:2 (0:0)
Góly: 54. Messi (z pok. kopu), 90. Dani Alves, ČK: 53. Demichelis (Manchester City), rozhodoval: Eriksson (Švéd.)

Zostavy:
Manchester City: Hart - P. Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy - Jesús Navas (58. Nasri), Fernandinho, Y. Touré, Kolarov (58. Lescott) - David Silva - Negredo (74. E. Džeko)
FC Barcelona: Víctor Valdés - Dani Alves, Piqué, Mascherano, J. Alba - Xavi Hernández, Busquets, Fábregas (86. S. Roberto) - Alexis Sánchez (74. Neymar), Messi, Iniesta

• Zdroj: TASR, SITA