Zázrak Slovana v Rusku trval iba tretinu: Sklamaných hráčov delil len krok od víťazstva

Bratislavský Slovan neuspel na ľade NižnekamskuBratislavský Slovan neuspel na ľade Nižnekamsku Zdroj: facebook.com/hcneftekhimik.ru

NIŽNEKAMSK - Slovan Bratislava po utorku delí deväť bodov od poslednej postupovej pozície do play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). "Belasí" prehrali na ľade Neftechimiku Nižnekamsk 3:4 po predĺžení, hoci po dvoch tretinách viedli o gól. Slovan je na 12. priečke Východnej konferencie so ziskom 51 bodov, Lokomotiv Jaroslavľ je ôsmy s rovnou šesťdesiatkou na konte.

Zverencom Rostislava Čadu absolútne nevyšiel vstup do utorkového zápasu, keď už v 11. min zaostávali 0:2 a Miroslava Kopřivu vystriedal v bránke Jaroslav Janus. Zvrat prišiel v prostrednej časti hry. Najprv Juraj Mikúš znížil v 22. min na rozdiel jedného gólu, a potom sa 39-ročný veterán Miroslav Šatan dvoma gólmi postaral o priebežný obrat. Krídelník tretieho bratislavského útoku najprv v oslabení vyrovnal a neskôr v presilovke v úvode 37. min otočil na 3:2. Hostia však tesný náskok neudržali, rovnako v početnej výhode sa v polovici tretej tretiny presadil obranca Renat Mamašov. Domáci získali druhý bod v predĺžení, svojím druhým gólom v stretnutí sa oň postaral Igor Polygalov.

Takto po zápase v Nižnekamsku reagovali hráči a tréner bratislavského Slovana:

Rostislav Čada, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Dnes sme mali zlý vstup do zápasu. Zlepšeným výkonom v druhej tretine sa nám podarilo otočiť priebeh. Príčinou toho, že sme v Nižnekamsku nezískali viac než jeden bod, bolo to, že sme odohrali zle dve oslabenia, v ktorých sme dostali dva góly, a samozrejme veľká rozhodujúca chyba v predĺžení."

Jaroslav Janus, brankár Slovana: "Bol to pre nás dosť smolný zápas. Nezachytili sme úvod, rýchlo sme prehrávali o dva góly. Pozitívom môže byť aspoň to, že sme sa nevzdali, otočili sme to a bojovali o všetky body do posledných minút. Streliť tri góly v jednej tretine nie je jednoduché proti žiadnemu súperovi, takže vďaka tomu máme dnes aspoň jeden bod. V predĺžení sme pred rozhodujúcim gólom urobili chybu vpredu, ich útočník si to hodil pomerne dosť pred seba. Ja som veril, že náš obranca ho ešte pri dobiehaní trochu spomalí, ale bohužiaľ, tentoraz som tam bol o zlomok sekundy neskôr, ako bolo treba. Obaja sme sa snažili zo všetkých síl tomu gólu zabrániť, hoci ten moment v televízii možno nevyzeral práve najlepšie, ale urobili sme, čo sme mohli."

Miroslav Šatan, útočník a strelec dvoch gólov Slovana: "Nemyslím si, že to bola smola. Jednoducho robíme stále ťažké defenzívne chyby. Po takých sa zápasy ťažko vyhrávajú. Vždy je to síce niekto iný, ale tie góly si strieľame takpovediac sami."

Juraj Mikúš, útočník a strelec prvého gólu Slovana: "V prvej tretine využili svoje dve-tri šance a išli do dvojgólového vedenia. V druhej časti sme sa zdvihli a zápas sa nám podarilo otočiť. Potom sme urobili chybu pri striedaní a v následnom oslabení sme dostali gól na 3:3. V predĺžení sme chceli uchmatnúť ten jeden extra bod navyše, naša tretia formácia mala výborné striedanie, dlho dokázala držať puk v ich obrannom pásme, ale v závere striedania prišla chyba, ktorú bohužiaľ pre nás využili."

• Zdroj: športky, SITA, TASR