Slovan hasil hroziaci debakel dvomi gólmi: Magnitogorsk získal doma jasnú prevahu

Jaroslav JanusJaroslav Janus Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovan Bratislava na ľade Metallurgu Magnitogorsk v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) prehral 6:2. V bránke bojoval do 33. minúty Jaroslav Janus, nahradil ho ale z pochopiteľných dôvodov Kopřiva, ktorému sa podarilo neinkasovať do konca stretnutia. V zostave belasých chýbal zranený Roman Kukumberg a Marko Daňo, ktorý sa nevrátil zo svetového šampionátu hráčov do 20 rokov včas, aby mohol odcestovať s tímom. Zverenci Rostislava Čadu majú na svojom konte 50 bodov z 39 zápasov. Slovan začal veľmi aktívne, oba tímy nastúpili s očividnou chuťou vyhrať. Hráči Metallurgu neriskovali, nerobili väčšie chyby, snažili sa najmä zodpovedne brániť, čo im vynieslo víťazstvo.

Prvá tretina

Slovan sa v prvých troch minútach niekoľkokrát dostal pred súperovu bránu. Hra sa často neprerušovala, čo našim chlapcom vyhovovalo, rýchlo sa unavili. Viacero hráčov sa ale dostalo do šancí, Miklík mal v piatej minúte obrovskú príležitosť. Ttretí útok s centrom Radivojevičom hráva postupne stále zohratejšie.

Súperi sa nenechali útláčať, rovnako sa snažili využiť každú príležitosť naplno. Spôsobom hry pútal aj dlhodobo snaživý kapitán Slovana Milan Bartovič. Napriek všetkej snahe sa podarilo Metallurgu zásluhou Francisa Pare streliť prvý gól stretnutia.

Po góle začali domáci povzbudzovaní fanúšikmi na Slovan tlačiť a k strele sa dostali častejšie ako hokejisti Slovana. Olvecký mal v 18. minúte na hokejke vyrovnanie, keď pálil od modrej, ale trafil iba brankára. Následne Šatan skúšal kombinovať s Radivojevičom, znova však neúspešne. V duchu hesla nedáš dostaneš, desať minút po prvom góle Sergej Mozjakin pridal gól do šatne.

Druhá tretina

Nielen do šatne, ale aj zo šatne - Ján Kovář hneď v úvode tretiny prekonal Janusa. Český mladík mal očividne svoj deň, k asistencii si pripísal aj bod za presnú strelu. V čase 21:14 navyše prišlo vylúčenie Juraja Mikúša za hákovanie. Slovanisti sa síce prebudili, v šanciach Mikúš aj Šťastný, no Mihálik si neodviedol svoju prácu poriadne. Rozbehnutý Kovář dal ďalší gól, opäť s pomocou Zaripova.

Obrovský kusisko šťastia si hráči Slovana vyčerpali veľmi skoro. Metallurg zastavili iba za cenu vylúčenia (opäť Mikúš a opäť za hákovanie), ktoré domáci využili. Piaty gól stretnutia mal na svedomí Danis Zaripov. V rýchlom slede prichádza ďalší presný zásah z hokejky Oskara Osalu, tréner Rostislav Čada si vzápätí zobral oddychový čas.

Kouč Čada sa rozhodol využiť time-out na vystriedanie Jaroslava Janusa, v bránke sa rýchlo rozohrieval Miroslav Kopřiva. Slovan sa nevzdal, čo konečne prinieslo ovocie. V 36. minúte sa presadil Tomáš Mojžíš, ktorému asistoval Branko Radivojevič. Celý tím napriek tomu už očividne nedosahoval úroveň hry z prvej tretiny.

Tretia tretina

V úvodnej fáze Slovan strielal viac ako súper, po druhej tretine bol pomer striel 25:20 v prospech Metallurgu, čo však určite neodzrkadlovalo pre Slovan nepriaznivý stav zápasu. Domácim pomohli aj obe presilové hry, Slovan nehral v tom čase ani jednu, čo svedčí o kvalitnej práci obrancov z Magnitogorsku.

Pochvalu si, samozrejme, zaslúžia aj útočníci (najmä trojica Mozjakin, Zaripov, Kovář), Kopřiva sa v bráne rozhodne nenudil. Od 45. minúty predvádzal skvelé zákroky, naopak Košečkina zaskočila presná strela Michala Vondrku.

Slovan nastúpil do záverečnej tretiny o niečo pokojnešie a hral s väčším rozhľadom. Tím sa nečakane psychicky vzchopil, opäť bojovali o lepší pocit z vlastnej hry. Bolo vidno, že jemne znervóznili aj vysoko vyhrávajúci Metallurg, necelých osem minút pred koncom dosiahli prvé vylúčenie súperov. Aj tak sa dvojica Rusov dostala do prečíslenia, Kopřiva ale spolahlivo zasiahol. Obetavý Sigalet chcel v 58. minúte Slovan zachrániť pred siedmim zásahom, nakoniec ale stačila Kopřivova hokejka.

Metallurg Magnitogorsk - Slovan Bratislava 6:2

Góly: 09. Francis Pare (Osala), 19. Sergej Mozjakin (Zaripov, Kovář), 21. Ján Kovář (Zaripov), 25. Ján Kovář (Zaripov), 32. Danis Zaripov (Mozjakin), 33. Oskar Osala (Timkin) - 36. Tomáš Mojžíš (Radivojevič), 47. Michal Vondrka (Miklík)