Nitra sa ujala vedenia nad Trenčínom, výhru vybavila Stümpelova formácia

Nitrania sa tešia z rýchleho gólu TománekaNitrania sa tešia z rýchleho gólu Tománeka Zdroj: SITA

NITRA - Po dlhšom čase začínala Nitra play off na domácom ľade a úvod stretnutia s Trenčínom jej vyšiel, keď už v 6. minúte išla do vedenia. Hosťujúcej obrane ušiel po prihrávke od Stümpela do brejku najlepší strelec základnej časti Roman Tománek a poslal puk medzi betóny trenčianskeho brankára Nagya.

V ďalšom priebehu si vypracovali dobré príležitosti domáci Novák i Mašlonka a najväčšiu mal dve minúty pred prvou sirénou Hrnka, keď sa dostal k puku po zlej rozohrávke hostí, no vystrelil iba do Nagya.

Úvod druhej tretiny začal šancou Trenčína, no Mikula zblízka Laca neprekonal a podobne pochodili o niečo neskôr Marosz, Sojčík a Klíma. Naopak, v 34. minúte zvýšila svoje vedenie Nitra, keď Stümpel ponúkol príležitosť Pupákovi, ktorý strelou bez prípravy nezaváhal.

V úvode tretej tretiny mali viac z hry domáci, no skórovať sa podarilo hosťom. V 44. minúte Bagin posunul Lelkešovi, ktorý na dvakrát dostal puk za Laca. Po kontaktnom góle hostia vycítili šancu, boli aktívni, neustále atakovali domácu bránu, no výhru Nitry 2:1 im už nepomohla odvrátiť ani záverečná hra 6 proti štyrom.

HK Nitra - Dukla Trenčín 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) - na zápasy 1:0
Góly: 6. Tománek (Stümpel, Pupák), 34. Pupák (Stümpel, Tománek) - 46. Lelkeš (Bagin). Rozhodovali: Baluška, Orolín - Bednár, Gajan, vylúčení 5:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3600 divákov

Nitra: Laco - König, Bača, Vantroba, Trefný, Nádašdi, Rais, Vosátko, Ordzovesnký - Tománek, Stümpel, Pupák - Kmeč, Piatak, Podstavek - Jokila, Hamrák, Mašlonka - Novák, Chrenko, Hrnka

Trenčín: Nagy - Bokroš, Imrich, Poznik, Bagin, Bednár, Habšuda, Markovič, Nemčík - Pardavý, Rusnák, Marosz - Sojčík, Lelkeš, Mikula - Filo, Klíma, Otčenáš - Hudec, Broska, Bustin

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Stretnutie bolo veľmi nervózne, čo bolo vidieť v zakončení i v našej defenzívnej činnosti. Napokon sa hráči zomkli a udržali víťazstvo."

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "V prvej časti boli domáci lepší, potom sme vyrovnali hru, vytvorili si gólové príležitosti, no zabudli sme na zadné vrátka a inkasovali. V tretej tretine sme odviedli dobrú prácu, no už sme nedokázali skórovať."

Viac o téme: Hokej Trenčín Nitra Tománek Roman