Košice prevalcovali Nitru, Štrbák podčiarkol prevahu bitkou

Peter Boltun a Peter König Peter Boltun a Peter König Zdroj: SITA

KOŠICE - Brankár Nitry Marek Laco inkasoval v Košiciach hneď z prvej strely - 1:0. V 47. sekunde ho prekonal Haščák. Pokus Matúša Chovana už skončil v lapačke hosťujúceho gólmana. Nitriansky Mašlonka sa v 5. min ocitol sám pred Hylákom, ale ten jeho pokus vyrazil. V 12. min v početnej výhode Pupák na dvakrát prekonal brankára východniarov - 1:1.

V 13. min namieril Slovák spomedzi kruhov na vhadzovanie do hornej žŕdky. Ten istý hráč rozozvučal žŕdku aj v 16. min. a krátko nato jeho pokus bekhendom zneškodnil Laco.

V úvodnej minúte druhej tretiny strelil 1000. gól v histórii Steel arény Pašek. V 35. min to bolo už 3:1 pre Košice po tom, ako sa Macejko v presilovke dobre zorientoval pred bránkou a namieril ponad ležiaceho Laca. Nitru vrátil do zápasu v 37. min Tománek, ktorý z uhla znížil na rozdiel gólu.

V 5. min tretej tretiny našiel Pašek Jenčíka a ten so šťastím pridal štvrtý gól Košíc. Už o 16 sekúnd neskôr sa v oslabení ujala tvrdá rana Kolbu s prispením Svitanu - 5:2. V 46. min urobil počas presilovky hrúbku domáci Slovák, potrestal ju Podstavek - 3:5 z pohľadu hostí. V 49. min po peknej prihrávke Jenčíka pridal bekhendom šiesty gól "oceliarov" Haščák. Ten istý hráč sa pred Lacom ocitol aj v 52. min, v početnej nevýhode sa opäť presadil bekhendom a gólmana Nitry vystriedal Hollý. V závere prišla pästná výmena medzi Štrbákom a Mašlonkom, ktorej víťazom bol domáci obranca.

HC Košice - HK Nitra 7:3 (1:1, 2:1, 4:1)
Góly: 1. Marcel Haščák, 21. Pašek (Marcel Haščák), 35. Macejko (Pašek, Marcel Haščák), 45. R. Jenčík (Pašek, Marcel Haščák), 45. P. Svitana (Kolba) 49. Marcel Haščák (R. Jenčík, Hylák), 52. Marcel Haščák (Pašek) - 12. Pupák (R. Tománek, M. Bača), 37. R. Tománek (Stümpel, M. Bača), 46. Podstavek
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše Štrbák (Košice) a Mašlonka (Nitra) obaja 10 min za údery, presilovky: 1:1, oslabenia: 2:1, rozhodovali: Gašparíik - Bednár, Tornay, 4018 divákov

Košice: Hylák - Cebák, Macejko, Kolba, Štrbák, Michal Novák, M. Takáč, Deyl - Marcel Haščák, Pašek, R. Jenčík - Jokeľ, Marek Slovák, Š. Novotný - Matis,T. Marcinko, P. Svitana - Mlynarovič, Matúš Chovan, Boltun

Nitra: M. Laco (52. J. Hollý) - Rais, M. Bača, P. König, Nádašdi, Vosátko, Ordzovenský, Vantroba, Trefný - R. Tománek, Stümpel, Pupák - Jokila, Hamrák, Mašlonka - Podstavek, T. Chrenko, Hrnka - Kmeč, E. Piatak, Lukáš Novák

Milan Staš, tréner Košíc: "Na dôležitý zápas sme sa dobre pripravili. Zaslúžene sme zvíťazili, pretože sme súpera prevýšili vo všetkých činnostiach. Záverečný strelecký koncert bol dielom niektorých individualít, no pod víťazstvo sa podpísal celý kolektív."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Domáci podali veľmi dobrý výkon, no musím povedať, že sme im v tom veľmi pomohli. Hráči išli do záverečnej tretiny za stavu 2:3, ale chýbala tam z našej strany snaha. Bola to facka pred play off."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv