Skalica nečakane hladko prerušila víťaznú sériu Košíc

Žigmund Pálffy a Juraj CebákŽigmund Pálffy a Juraj Cebák Zdroj: SITA

SKALICA - Už v prvej minúte sa vo veľkej šanci na skórovanie ocitol Košičan Matis, Lipovský však vystihol jeho zámer. O tri minúty neskôr sa samostatnou akciou po pravom krídle blysol Jurík, no napokon trafil len Hylákove betóny.

V 9. min slávil úspech Konečného dôraz pred bránkou hostí - 1:0. Krátko na to Haščák ohrozil Lipovského. V závere tretiny sa neujali šance hosťujúceho Pašeka ani domáceho Kutálka.

V 23. min Bobček trafil žŕdku Hylákovej bránky. O chvíľu na to sa z protiútoku nepresadil Haščák. V 28. min Šátek gólovo zakončil akciu prvého útoku - 2:0. V 35. min sa ten istý hráč nepresadil pred Hylákom, no Konečný nemal problém s dorážkou do prázdnej bránky - 3:0. O 23 sekúnd si pripísal svoj druhý presný zásah v zápase Šátek - 4:0. Minútu pred koncom druhej tretiny mal hetrik na dosah Konečný.

V 46. min si hostia zahrali presilovú hru, Lipovského však neprekonali Cebák ani Jenčík. V 51. min sa Slovák nepresadil v oslabení o dvoch hráčov zoči-voči Lipovskému. Pár sekúnd na to pridal piaty gól domácich Lažo. V 53. min sa hosťom predsa len podarilo skórovať, Cebák obišiel Lipovského bránku a zavesil.

HK 36 Skalica - HC Košice 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Góly: 9. R. Konečný (Kutálek, Barák), 28. Šátek (R. Školiak, Pálffy), 35. R. Konečný (Kutálek), 36. Šátek (R. Školiak, Pálffy), 52. Lažo (Vyrúbalík, R. Školiak) - 53. Cebák
Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše Martin Chovan (Košice) a Bobček (Skalica) 10 min za nešp. správanie, Matis (Skalica) 2+10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Návratek, Tvrdoň, 1479 divákov

Skalica: M. Lipovský - Vyrůbalík, I. Jankovič, L. Kozák, Trška, Barák, Bobček, Srnec, Jaborník - Pálffy, R. Školiak, Šátek - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Holovič, R. Konečný - Timotej Šille, Klejna, J. Jurík

Košice: Hylák - Cebák, Šeda, Kolba, Macejko, Michal Novák, M. Takáč, Martin Chovan, Deyl - Matis, T. Marcinko, R. Jenčík - P. Svitana, Marek Slovák, Matúš Chovan - Marcel Haščák, Pašek, Spilar - Hinďoš, Mlynarovič, Boltun

Svatopluk Kosík, asistent trénera Skalice: "Z našej strany to bol neporovnateľne lepší zápas, ako proti Žiline. Mali sme dobrý pohyb, bolo tam z našej strany nasadenie. Hral sa obojstranne príťažlivý hokej v dobrom nasadení. V druhej časti sme mali pekné kombinácie, ktoré skončili gólmi v sieti súpera, za čo patrí chlapcom poďakovanie. Dobre chytal Lipovský a dnes sa obrana vyvarovala chýb."

Milan Staš, tréner Košíc: "Prvá tretina bola vyrovnaná, mali sme možno viac z hry, držali sme puk viac na hokejkách, aj keď to bolo neefektívne. Viac sa hralo v rohoch ako pred bránkou, kde sme boli málo aktívni. Celkom sme odišli v druhej tretine, keď sme vzadu urobili individuálne chyby. Súper nás vedel za to potrestať a aj keď sme sa snažili do tretej tretiny vstúpiť aktívne, kľud na hokejkách nebol. Naša koncovka v dnešnom zápase bola žalostná, čo rozhodlo o výsledku, pre nás možno krutom."

• Zdroj: SITA, TASR