Pálffy zariadil výhru Skalice na horúcom ľade lídra zo Zvolena

Žigmund Pálffy sa teší z góluŽigmund Pálffy sa teší z gólu Zdroj: SITA

ZVOLEN - Hneď v úvode prvej tretiny mali hostia výhodu presilovej hry. Pálffy dostal prihrávku na modrú čiaru, obišiel dvoch obrancov a spomedzi kruhov strelil úvodný gól stretnutia - 0:1. V 9. min Síkela zakombinoval v útočnom pásme, Brabenec nahral Muchovi, no jeho strelu po ľade kryl brankár Lipovský.

Veľkú šancu mal v presilovke Škvaridlo, ktorého prihrávkou našiel L. Jurík, ale zvolenský útočník prestrelil bránku. V závere tretiny hrali presilovú hru hostia, no z viacerých sľubných šancí sa im nepodarilo prekonať domáceho gólmana.

Druhú časť stretnutia začli aktívnejšie Zvolenčania. Pri hre štyroch na štyroch mali domáci niekoľko šancí, nepodarilo sa im však skórovať. V 23. min išiel sám na Lipovského Ďaloga, skalický brankár jeho pokus zenškodnil. Neujala sa ani strela Hraška z 26. min. Už po siedmich sekundách presilovej hry o dvoch hráčov strelili domáci vyrovnávajúci gól. Skaličan Školiak dostal za tretí faul hokejkou v zápase trest do konca duelu. Podkonický tvrdo vystrelil od modrej a jeho strelu pred bránkou tečoval Brabenec. V 32. min prišlo k prečísleniu, Kudrna nahral Pálffymu pred bránku a ten prekonal Šimka - 1:2. Domáci naďalej vyvíjali tlak na bránku hostí - Puliš trafil bočnú sieť a Hraškova strela skončila v náručí Lipovského. V 33. min sa strela Jankoviča dostala až k Pálffymu, ten našiel výborne postaveného Kudrnu, ktorý skóroval - 1:3.

Za začiatku tretej časti skvele čítal hru domáci obranca Hertl, ktorý zachytil prihrávku smerujúcu na osamoteného Pálffyho. V 47. min nastrelil žŕdku domácej bránky strelou z medzikružia Kozák. O šesť minút neskôr mal veľkú šancu na skórovanie Zvolenčan Kalla, no jeho strelu z otočky Lipovský s námahovou vykryl betónmi. V závere stretnutia hrali domáci presilovku a odvolali aj brankára, ale s výsledkom sa im už nepodarilo nič spraviť.

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Góly: 27. Brabenec (Podkonický, Juraško) - 4. Pálffy (L. Kozák), 32. Pálffy (Kudrna, Trška), 34. Kudrna (Pálffy, I. Jankovič)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše R. Školiak (Skalica) DKZ, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: D. Konc, Štefík - Bogdaň, Rovenský, 1959 divákov

Zvolen: M. Šimko - Hraško Juraško, Pichnarčík, J. Mucha, M. Šiška, Hertl, Sucharda, Murček - Čurilla, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Kalla - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga - Čanky, Ľ. Zuzin

Skalica: M. Lipovský - Vyrůbalík, I. Jankovič, L. Kozák, Bobček, Barák, Jaborník, Srnec, Trška - Pálffy, R. Školiak, Kudrna - Lažo, Stieler, Šátek - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, Martin Sloboda

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Zápas sa začal vyvíjať ako tradične. Súper sa dostal na koňa, my sme nevyužili šance. Skalica hrala úspešný hokej a inkasovali sme zbytočný druhý gól. Zle sa hrá na päť obrancov, lebo Šiška má vyhodené rameno. Snažili sme sa niečo urobiť s výsledkom, mali sme mnoho šancí, ale Lipovský chytal výborne."

Martin Pešout (tréner Skalice): "Myslím si, že sme hrali dobre prvú tretinu, mohli sme mať výraznejší náskok. Domáci nás dostali pod tlak, ale vďaka Lipovskému sme sa spamätali. Premenili sme šance, v tretej tretine sme sa sústredili na bránenie a domácim sa už nepodarilo vsietiť gól."

• Zdroj: SITA, huste.tv