Smoliar na pohľadanie: V zápase s Chelsea strelil dva vlastence a nepremenil penaltu

Jonathan Walters neopúšťal trávnik s úsmevomJonathan Walters neopúšťal trávnik s úsmevom Zdroj: SITA

LONDÝN - Írsky futbalový útočník Jonathan Walters prežil jeden z najhorších dní svojej futbalovej kariéry. V zápase 22. kola viedla Chelsea na pôde Stoke City v 62. minúte už 2:0 napriek tomu, že do listiny strelcov sa nezapísala ani nová posila útoku Londýnčanov Demba Ba, ani žiaden iný hráč tímu Rafaela Beníteza.

Do listiny strelcov, na Britannia Stadium pred takmer 30 tisícovou návštevou, sa zapísal práve Walters, ktorý dvoma vlastnými gólmi zabezpečil Chelsea pohodlné vedenie a vynikajúci základ pre zisk dôležitých troch bodov.

Smoliarsky deň vyvrcholil v poslednej minúte, kedy nepremenil pokutový kop, nastrelil iba hornú žrď.

1358009424724 Jon Walters (Stoke) v Chelsea: The worst performance ever? (Ft. Woodgate & Palermo)

V histórii anglickej súťaže sa podobná situácia stala naposledy pred desiatimi rokmi, kedy si do štatistík dva vlastné góly v jednom zápase pripísal Michael Proctor. Walters je celkovo iba štvrtým členom klubu dvojgólových vlastencov.

Internet okamžite zaplavili vtipné informácie o utajenom prestupe Waltersa do Chelsea.