Duslo Šaľa neuspelo v Moste, Partizánske zdolalo Slaviu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 13. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL):

ŠKP Piccard Senec - DHC Sokol Poruba 28:34 (13:18)
Najviac gólov: Weibelová 7/1, Tučnovičová 5, Polláková 5/1 - Chrenková 10/3, Hrbková 6, Uhráková 5
Pok. hody: 5/4 - 3/3, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Brunovský a Pastierik (obaja SR), 180 divákov
Diváci videli vyrovnaný zápas. Aj keď domáce hráčky dobre bránili a v útoku mali vysoké percento premieňania šancí, doplatili na veľké množstvo technických chýb a napokon prehrali.

HK Danlog Partizánske - DHC Slavia Praha 24:20 (9:11)
Najviac gólov: Kertészová 10/4, Michnová a Šáteková po 4 - Knedlíková 5, K. Černá a H. Kutlvašrová po 4
Pok. hody: 6/4 - 4/2, vylúčené: 5 - 3, rozhodovali: Cibere a Richvalský, 300 divákov
Domáce nezachytili úvod zápasu a v 8. min prehrávali o tri góly (1:4) a napokon prehrali prvý polčas 9:11. V druhom dejstve nastal obrat, Partizánčanky prvýkrát viedli v 47. min (15:14). Hostky už nepriaznivý stav nedokázali zvrátiť a domáce hráčky zaslúžene zvíťazili.

DHK Baník Most - HK Slovan Duslo Šaľa 27:23 (13:14)
Najviac gólov: Růčková 7, Martinková a Beňušková po 6 - Trochtová a Szarková po 6, Súkenníková 5
Pok. hody: 5/5 - 3/3, vylúčené: 5 - 4, rozhodovali: Macho a Hájek (obaja ČR), 1000 divákov
Zápas bol po celú dobu trvania vyrovnaný, domáce získali v druhom polčase šnúrou piatich gólov potrebný náskok, ktorý si udržali až do konca a zvíťazili.

HK Veselí nad Moravou - HC Zlín 33:26 (22:11)
Najviac gólov: Salčáková 7/1, Chmelařová a Rajnohová 6 - Šviráková 6, Marčíková 4, Nudniová 3
Pok. hody: 2/2 - 0/0, vylúčené: 5 - 3, ČK: Tomečková (Veselí) za tri vylúčenia, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 350 divákov
Domáce si hneď v úvode utvorili až desaťgólový náskok a zaslúžene dotiahli stretnutie do víťazného konca.

DHK Zora Olomouc - UDHK ŠG Nitra 28:23 (15:9)
Najviac gólov: Růžičková a Gebre Selassieová po 5, Remešová a Dostálová po 4 - J. Vargová 10, Šimáková 4, B. Königová 3
Pok. hody: 4/3 - 7/4, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR), 175 divákov
Stretnutie sa začalo nervózne, domáce sa potom dostali do vedenia, navýšili náskok, ktorý si postrážili a zaslúžene zvíťazili.